Apple iPhone Fiyatlarına Yeniden Zam Yaptı! Apple iPhone Fiyatlarına Yeniden Zam Yaptı!
Apple, son dönemde ürünlerine yaptığı zamlarla gündemde. iPhone 15 serisiyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple'ın yeni iPhone serisi için görülmemiş bir fiyat listesi hazırladığı iddia edildi. Peki, iPhone 15 fiyatları ne kadar olacak?

Apple'dan görülmemiş bir fiyat listesi bekleniyor

Şirket analisti, yeni seri çıkar çıkmaz satışların güçlü olacağını tahmin ediyor. Apple cihazlarına küresel anlamda yoğun bir talep var. Zamlar bile alıcıları durduramıyor. Ünlü Wall Street analisti Dan Ives'e göre, Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone 15 serisinin fiyatlarını yükseltmeye hazırlanıyor. Doğru tahminleriyle tanınan Ives, CNBC'de öngörülerini paylaştı. Ives, Apple'ın satranç oynadığını, diğerlerinin dama oynadığını söyledi. iPhone 14 için uluslararası fiyat artışlarını doğru tahmin eden Dan Ives, Apple'ın iPhone 15 ile benzer bir strateji izlemesini bekliyor. Eylül ayında Apple, yeni iPhone serisini tanıtacak. iPhone 15 fiyatları da en az özellikleri kadar ses getirecek.

iPhone 15 fiyatları dudak uçuklatabilir

iPhone 15 Pro modellerinin, selefine göre yaklaşık 200 dolarlık bir fiyat artışına sahip olacağı söyleniyor. Geçen yıl çıkan 14 serisinin şu anki fiyatları standart model için 799$ ve üzeriydi. Plus için 899$, Pro için 999$ ve Pro Max için 1.099$ arasında değişiyor. Yani, iPhone 15 Pro modelleri 1.200 dolardan başlayabilir. Ives, Apple'ın 2023'te 235 milyon ila 240 milyon adet iPhone 15 satacağını tahmin ediyor.