03.10.2016 20:41

iPhone 6 Plus Cepteyken Patladı!

Galaxy Note 7’deki patlama olayları henüz yeniyken bir öğrencinin cebinde iPhone 6 Plus marka telefonun patladığı haberi geldi! İşte patlayan iPhone 6 Plus!

Son zamanların korkulu rüyası patlayan akıllı telefonların önü kesilmiyor. Şu sıralar Samsung Galaxy Note 7’deki alev alma ve patlama sorunları çözülmeye çalışırken bu defa da bol bol patlama meseleleri yüzünden başı ağrımış bir firma olan Apple’dan kötü haber geldi! Gelen bilgilere göre Burlington County kolejinde okuyan bir öğrencinin arka cebinde bulunan iPhone 6 Plus aniden patladı. Öğrencinin kot pantolonunun arka cebi tamamen parçalanır iken iPhone 6 Plus’dan da eser kalmadı!

iPhone 6 Plus Patladı!

patlayan-iphone-6-plus

Şöyle bir hayal edin; Arka cebinizde taşıdığınız telefonunuzdan size – şarjda olmadığı halde –, arka tarafınıza doğru sıcak bir his geliyor! Bu durumda telefonu mu düşünürsünüz yoksa başka bir şeyi mi? İşte şu sıralar sık sık Galaxy Note 7’de rastlanan bu durum şimdi de patlamalar konusunda kontrol altına alınmış 2 yıllık telefon olan iPhone 6 Plus’ta meydana geldi! Patlamayı yaşayan kolej öğrencisi Rebecca Bookbinder’in anlattıklarına göre iPhone 6 Plus alev almadan önce rahatsız edici bir titreme ve ses gelmiş. Daha sonra arka tarafında dumanları gördüğünde herkesin tepkisi şaşkınlık olduğunu söyleyen Rebecca, durumu fark edince hızlıca iPhone 6 Plus’ını yere fırlatınca olayın aydınlanmış. Üstelik gelen bilgilere göre yanan iPhone 6 Plus sadece 5 aylıkmış! Aslında iPhone 6 Plus ile ilgili yanma ve alev alma olayları ilk çıktığı zamanlarda bol bol ortaya çıkıyordu. Son yıllarda devam eden sessizlik kolejli öğrencinin arka cebinde yanan iPhone 6 Plus ile bozulmuş oldu!