28.06.2016 01:10

iPhone 6s için Pil Ömrü ve Pil Kullanım Süresi Araştırması!

iPhone 6s kullanıcılarına pil ömrü ve pilin kullanım süresi ile ilgili araştırma yapıldı. İşte iPhone 6s için yapılan pil araştırması ve sonuçları!

PhoneArena, iPhone 6s kullanan katılımcılarına bilimsel olmayan ancak gözlemlere göre tespit ettikleri ortalama iPhone 6s pil ömrünü sordu. Verilen bilgiler doğrultusunda ortaya çıkan sonuca göre iPhone 6s‘in pilinin ortalama ömrü 10 ay olarak tespit edildi. Ancak bu ortalama süre kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına göre değişkenlik gösterebiliyor. Kullanıcıların objektif ve doğru sonuçlar verdiği ise site yetkilileri tarafından özellikle açıklandı.

iPhnoe 6s için Pil Kullanım Süresi İstatistikleri!

iPhone 6s için yapılan diğer bir araştırma ise pil kullanım süresi ile ilgili oldu. Araştırmalara katılan 1003 iPhone 6s kullanıcısının yüzde 90’ından fazlası iPhone 6s şarjının gün içerisinde bittiği veya gün sonunda sadece %3-%4 seviyelerinde şarjlarının kaldığını aktardılar. Apple‘ın rakipleri de göz önüne alındığında, daha düşük pil kapasitesi ile piyasaya sürülen iPhone modellerinin ivedi olarak yeni çıkacak modellerde pil kapasitelerin arttırılması veya pillerin çıkartılabilir şekilde yapılması gerektiği yorumu yapıldı.

Apple, iPhone 6 Plus modeline kadar diğer iPhone modellerinde nispeten daha düşük kapasiteli piller kullandı. Çünkü iPhone modelleri genelde fazla kapasiteli pillere ihtiyaç duymuyordu. Yeni çıkan iPhone modellerinde ise gelişen teknolojiler ve yeni nesil ekranlar ister istemez pil kapasitelerinin arttırılması gerektiği gerçeğini ortaya koydu.

iPhone 6s için yapılan pil ömrü araştırması ile ilgili diğer istatistikler ise şu şekilde:

Şarjım 12 saatten daha az gidiyor diyen iPhone 6s kullanıcıları: 486 kişi(%48.45)

Şarjım yaklaşık 12 saat gidiyor diyen iPhone 6s kullanıcıları: 245 kişi(%24.43)

Şarjım yaklaşık 36 saat gidiyor diyen iPhone 6s kullanıcıları: 68 kişi(%6.78)

Şarjım yaklaşık 2 gün gidiyor diyen iPhone 6s kullanıcıları: 26 kişi(%2.59)

Şarjım 2 günden daha fazla gidiyor diyen iPhone 6s kullanıcıları: 36 kişi(%3.59)