09.04.2016 15:54

iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge Hız Testinde!

iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge hız testi yapıldı. Peki hız testini hangi model kazandı? İşte iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge hız testi ve detayları!

Android ve iOS dünyasının iki amiral gemi modeli olan Apple iPhone 6s Plus ve geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Samsung Galaxy S7 edge modellerine, PhoneBuff tarafından hız testi yapıldı. Peki iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge hız testinde kazanan taraf kim oldu?

iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge Hız Testi Detayları!

iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge hız testine geçmeden önce bu modellerin sahip olduğu özelliklere biraz değinelim. iPhone 6s Plus modelinde çift çekirdekli 1.84 GHz hızında çalışan A9 işlemci ve 2 GB RAM yer alırken kıyaslama yapılan Galaxy S7 edge modelinde ise sekiz çekirdekli Exynos 8890 işlemci ve 4 GB RAM yer alıyor. Exynos 8890 işlemcisinde bulunan sekiz çekirdeğin dört tanesi 1.5 GHz hızında, diğer dört tanesi ise 2.6 GHz hızına kadar değişen hızlara sahip bir şekilde çalışıyor.

iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge hız testi için aynı uygulamalar ve oyunlar eş zamanlı olarak PhoneBuff ekibi tarafından açılıyor. Uygulamaların açılış süreleri ile yapılan iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge hız karşılaştırmasını genel olarak  iPhone 6s Plus modeli daha önde tamamlamayı başarıyor.

iPhone 6s Plus ve Galaxy S7 edge Hız Testi: