06.12.2016 21:43

iPhone 6S’ler Neden Şarjı Yüzde 30 İken Kendiliğinden Kapanıyor?

Apple’ın satış rekorları kırdığı iPhone 6S modelleri neden şarjı yüzde 30 iken kendiliğinden kapanıyor? İşte iPhone 6S’nin seri hataları ve çözümü.

Apple’ın satış rekorları kırdığı iPhone 6S modelleri neden şarjının yüzde 30’a gelince neden kapandığı merak ediliyor. iPhone 6S’in seri hataları ve çözümü ile ilgili detaylar haberimizde.
iphone-6s-1
APPLE HATALI iPHONE 6S MODELLERİ HAKKINDA DUYURU YAPTI
Ürettiği teknolojiler ile küresel anlamda teknoloji enstitüsüne yön veren firmalardan biri olan Apple, Samsung’un Galaxy Note 7 serisinde karşılaşılan benzeri bir hatanın iPhone 6S modellerinde de yaşandığına dikkat çeken bir bildiriyi internet sitesi üzerinden açıkladı. Bildiride iPhone 6S’in bazı serilerinde batarya sorunu olduğunun altını çizen Apple, şarjı yüzde 30 iken kendiliğinden kapanan iPhone 6S’ler için değişim kampanyası yapıldığını ve müşterilerinin garanti kapsamında olan iPhone 6S’lerini yetkili servislere iletmesi gerektiğini belirtti.

ŞARJI YÜZDE 30 SEVİYESİNDE KENDİLİĞİNDEN KAPANAN iPHONE 6S’LER GÜVENLİK SORUNU YARATMIYOR
Şarjı yüzde 30 seviyesinde kendiliğinden kapanan iPhone 6S
’lerin bataryalarının herhangi bir güvenlik tehdidi oluşturmadığını belirten Apple yetkilileri, bu kapanmanın beklenmedik düşük voltajlardan kaynaklandığını ifade ederken, müşterilerinin kesinlikle orijinal şarj aleti kullanması yönünde de uyarılarda bulundu. Diğer taraftan iPhone 6S kullanıcılarının ise sosyal medya üzerinden duruma olan tepkisi devam ediyor.