06.07.2016 08:00

iPhone 7 32GB ile Gelebilir!

Apple, iPhone’larda gelenek haline getirdiği depolama kapasitesini, 16 GB’dan başlatma huyundan iPhone 7 ile vazgeçebilir! İşte iPhone 7'ye ait yeni bilgiler!

Dünya üzerindeki çoğu iPhone kullanıcısının hem fikir olduğu bir konu var oda iPhone’larda depolama alanının yetersiz kalması. Fazla yer kaplayan ana yazılımlardan dolayı iPhone kullanıcılar için yetersiz kapasite büyük bir dert.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi ile İlgili Son Bilgiler!

32GB alan bile iPhone kullanıcılarına yetersiz gelirken, Apple’ın depolama kapasitesi aralığını 16GB’dan başlatması, herkes tarafından eleştirilen bir konuydu.

apple-iphone-7-uzay-siyahi

iPhone 7 ile Depolama Kapasitesi Başlangıç Aralığı Artıyor!

The Wall Street Journal’da çalışan bir görevliye göre Apple, yeni amiral gemisi iPhone 7’de depolama aralığını 32GB ile başlatacak. Bu demek oluyor ki 16GB ile alınan en düşük model fiyatına artık 32GB’lık bir iPhone alabileceğiz.

Geçtiğimiz sene iPhone 6S ile 4K video desteğine geçiş yapan Apple’ın bu kararı oldukça yerinde bir karar. Nitekim 4K video çeken iPhone kullanıcılarının, 16GB ile idare edebilmesi imkânsız. Apple, ne kadar iCloud seçeneği ile alan artırma imkanı sunsa da kullanıcıların büyük bir kısmı yaşanan “hack” olaylarından sonra iCloud uygulamasına güvenemiyor.

Şunu çok emin bir şekilde söyleyebiliriz ki; Apple, kullanıcılarının düşüncelerini önemseyerek küçük ekranlı telefon (iPhone SE) üretmeyi kabul ettiği gibi aldığı bu karar ile fanatiklerinin gönlünü kazanmayı yine başardı.