17.09.2016 00:44

iPhone 7, Çekiç ve Bıçak ile Test Edildi!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 7 modeli, TechRax kanalında bıçak ve çekiç ile test edildi. İşte iPhone 7'nin bıçak ve çekiç ile verdiği test mücadelesi!

Apple, 7 Eylül’de düzenlediği tanıtım etkinliğinde bu yılki amiral gemi modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtmıştı. Tanıtım etkinliğinin öncesinde ve sonrasında büyük merak uyandıran yeni iPhone modelleri büyük bir ilgi görüyorlar. Türkiye’de de piyasaya çıkışına az bir süre kalan iPhone 7 modelinin dayanıklılığı da çekiç ve bıçak yardımıyla test edildi.

 

TechRax, iPhone 7’yi Test Etti!

YouTube üzerinde testleriyle ünlü kanal TechRax, bu defa da Apple’ın yeni gözdesi iPhone 7’yi çekiç ve bıçak kullanarak test ederek iPhone 7 almayı planlayanlara ürünün ne derecede dayanıklı olduğunu göstermeye çalıştı. TechRax test için kutusu dahi açılmamış 32 GB siyah renkli iPhone 7 modelini kullanmayı tercih etti. İlk olarak kutu açılımı yapılan iPhone 7 daha sonra hemen TechRax’ın testine maruz kaldı.

Başlangıçta bıçak darbeleri ile mücadele eden iPhone 7’nin, ekran tarafında başarılı bir şekilde testi geçtiği gözlenirken arka yüzeyinde ise çeşitli derecelerde çizikler oluştu. Çekiç testinde de başlangıçta sağlam kalmayı başaran iPhone 7 ekranı daha sonra cihazla birlikte paramparça oldu.

TechRax’ın yaptığı bu test diğer markalara ait cihazlara da uygulanıyor. Bu açıdan baktığımızda iPhone 7’nin özellikle ekranının diğer cihazlara nazaran daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu testlerin farklı koşullar altında ve farklı derecede güçler uygulanarak yapıldığı için bağlayıcılığının olmadığını belirtelim.