27.07.2016 06:40

iPhone 7’nin Home Tuşu, Kapasitif Olabilir!

iPhone 7’in tanıtılmasına az bir süre kala sızıntılar artıyor. Bir rapora göre iPhone 7’de; alıştığımız home tuşunun yerini kapasitif home tuşu alabilir!

Biliyorsunuz ki; iPhone telefonlarda yaşanılan en büyük donanımsal problem, herkesin dertli olduğu home tuşu sorunsalı. iPhone kullanıcıları bozdukları home tuşunun yerine sanal home tuşu kullanmaya alışmışken Apple, iPhone 7 ile bu sorunu ortadan kaldırabilir. Apple, o çok alıştığımız harici tuş sevdasından vazgeçiyor olabilir!

iPhone 7, Kapasitif Home Tuşu İle Geliyor!

Yayınlanan bir rapora göre; Apple, iPhone 7’de home tuşu olarak kapasitif bir tercihte bulunmuş olabilir. Yine aynı rapora göre bunun yapılmasındaki amaç; su geçirmeye dayanıklılığı artırmak olabilir. Ayrıca iPhone 7’de kulaklık çıkışının yok edilmesindeki amaçla aynı şekilde kapasitif tuş tercih edilmesindeki bir diğer amaç; iPhone 7’yi daha ince hale getirmek olabilir. Ayrıca iPhone 7 ile gelmesi beklenen kapasitif home tuşunda iPhone ile hayatımıza girmiş olan Force Touch özelliğinin de kullanılacağı düşünülüyor.

İşte karşınızda kapasitif home tuşlu , kulaklık çıkışı olmayan , uzay siyahı temalı iPhone 7 çalışması:

iphone-7-kapasitif-home-tusu iphone-7-kapasitif-home-tusu2 iphone-7-kapasitif-home-tusu3

Bu arada iPhone 7’de kapasitif home tuşu olacağını iddia eden rapor aynı zamanda “Uzay Siyahı” rengini de doğruluyor. Tüm bu iddiaların doğru çıkması durumunda Apple, iPhone 7 ile tasarım anlamında büyük değişiklikler yapmış olacak. iPhone 7 özellikleri ile ilgili güncel sızıntılara da link üzerinden ulaşabilirsiniz.