04.11.2016 17:30

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Ayarı Nasıl Yapılır?

iPhone 7 Home tuşu titreşim ayarını artık kendi isteğinize göre düzenlemeniz mümkün. Peki iPhone 7 Home tuşu titreşim ayarları nasıl yapılır? Seçenekler neler?

iPhone 7 serisi akıllı telefonlarla beraber Apple’ın birçok özelliği değiştirdiğini söylemek gerekiyor. Özellikle eski serilerde tek fiziksel tuş olarak bilinen Home tuşunun iPhone 7 ile gelen en büyük yenilik olduğunu da söylemek gerek. Artık Home tuşu için dokunmatik bir yüzey ve kasaya entegre bir Home tuşu tercihi yapan Apple, bununla beraber tuşa birçok yeni görevde ekledi. Çok daha geliştirilmiş 3D Touch desteği, tuş geri bildirimi gibi birçok yenilik kazanan iPhone 7 home tuşunun değişen bir diğer özelliği ise iPhone 7 Home tuşu titreşim ayarı sistemi oldu. Artık bu tuş aracılığıyla da bildirimlerde titreşim imkanı sunan Apple, kullanıcılara titreşim şiddeti için de farklı seçenekler sunmakta. Bunun için öncelikle titreşim ayarı yapmanız gerekiyor.

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Türleri

iPhone-7-home-tuşu-titreşim-ayarı

iPhone 7 ayarlar kısmına girerek işleme başlıyoruz.

  • Ayarlar menüsünden “genel ayarlar” kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Bu menüye girdiğinizde ise karşınıza “ana ekran düğmesi” ayarları sekmesi gelecek.
  • Son olarak bu ayar menüsüne giriş yapmanız gerekli.
  • Şimdi buradan titreşim ayarlarını düzenlemeniz mümkün. Titreşim ayarı için ise seçebileceğiniz üç farklı seçenek var. “Güçlü titreşim”, “varsayılan titreşim”, “çok az titreşim” seçeneklerinden birini seçerek iPhone 7 Home tuşu titreşim ayarını yapabiliyorsunuz.

Kategoriler: Rehber