27.06.2016 18:00

iPhone 7 için Yeni Fotoğraflar: Kamera, Kulaklık Girişi

iPhone 7 için yeni sızıntı fotoğraflar paylaşıldı. Peki iPhone 7 için gelen yeni fotoğraflar neyi anlatıyor? İşte yeni iPhone 7 sızıntıları ve detaylar!

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone 7 serisinden bazı yeni fotoğraflar sızdı. Bu fotoğraflarda, seleflerindekine benzer bir arka yüzeye sahip olduğu görülen iPhone 7 serisinde anten çizgilerinin olmayışı ise dikkatleri üzerine çekti.

iPhone 7 Kamerası Dikkat Çekti!

23

Yeni sızıntılara göre iPhone 7 ile birlikte gelecek kameralar hiç alışık olduğumuz cinsten kameralara benzemiyorlar. Daha önce gördüğümüz iPhone modellerinde kameralar her zaman tasarımın inceliğini yansıtır ve şıklık katarlardı. iPhone 6 ve iPhone 6s’ten sonra kameralar da çıkıntı yer alsada tasarım inceliğini çokta etkileyen cinste değillerdi.

iPhone 7 serisinin sızan fotoğraflarında daha önce konsept tasarımlara da yansıdığı gibi hem daha kalın bir mercek hem de daha kalın bir çıkıntı görmekteyiz. Özellikle iPhone 7 Pro olduğu tahmin edilen modelin arka tarafında çift kamera görmekteyiz. Donanımsal olarak belki önemli yenilikler getirebilir fakat görsel olarak bu yeniliklerin tasarımı ciddi manada değiştirdiğini söyleyebiliriz.

Kulaklıklar Lightning ile Bağlanabilir!

Bir diğer dikkatleri çeken unsur ise sızdırılan iPhone 7 fotoğrafında, cihazın alt tarafında çift hoparlör bulunması ve 3.5 mm jak girişinin bulunmaması oldu. Bu da akıllara kulaklıkların uzun süredir konuşulduğu gibi Lightning girişi ile bağlanacağımı gösteriyor. Apple eğer bu yeniliği yaparsa, ses yetenekleri olarak önemli işler başarabilecek. Ancak tüketiciler bir süre Lightning uyumlu kulaklıklar bulma konusunda biraz sıkıntı yaşayabilir.