11.08.2016 14:15

iPhone 7 ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi!

iPhone 7'nin tanıtımına sayılı günler kala cihaz hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte iPhone 7 ile ilgili merak edilen tüm yeni bilgiler!

iphone 7, yeni bilgiler, çıkış tarihi, tanıtım tarihi

Uzmanlara göre Apple, Steve Jobs döneminde yakaladığı ivmeyi Tim Cook döneminde kaybetmişe benziyor. Bu ivmedeki düşüş iPhone 7‘ye de vurabilir. Apple, Steve Jobs’un yenilikçi ve teknolojiye yön veren bakış açısının etkisini Tim Cook döneminde kaybetmesi nedeniyle uzmanlar tarafından eleştiriliyor ve iPhone 7’nin Apple için felaket niteliğinde sonuçlar doğrulabileceği iddia ediliyor.

Apple, Samsung ve LG‘nin aralarında bulunduğu bir grafikte Apple’ın kullanıcı trafiği bakımından düşüşe geçtiği görülürken, Samsung’un trafiği ise artışa geçmiş durumda. iPhone cihazlar için yayınlanan son güncellemelerin neden olduğu bazı sıkıntılar ve iOS‘tan sıkılan kullanıcıların Android tarafına kayarak Samsung’a yöneldiği tahmin ediliyor. Söz konusu grafikte ise LG’nin trafiğinde ise dengeli bir süreklilik söz konusu. iPhone 7‘nin tanıtımının ardından Apple bu açığının kapatamazsa Android üreticileri için işlerin iyiye, iPhone 7 ile Apple için ise işlerin kötüye gidebileceğini söyleyebiliriz.

iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak?

iPhone 7 ile ilgili olarak en çok merak edilen detay telefonun ne zaman tanıtılacağı. iPhone 6’nın çıkışının üzerinden geçen birkaç ayın ardından defalarca bu konuyla ilgili tahminler yürütüldü. Fakat hiçbiri bugünkü tahminler kadar dikkat çekmedi. Daha önce 5 Eylül tarihinde tanıtılacağı öne sürülen yeni iPhone modeli olması beklenen iPhone 7’nin bazı kaynaklara göre 7 Eylül tarihinde tanıtılması ihtimalinin daha yüksek olduğu değerlendiriliyor. iPhone 7 için yeni gelen bu çıkış tarihi bilgisinin doğruluğunu bekleyip hep birlikte göreceğiz.