25.06.2016 19:29

iPhone 7 Kamerasının Boyutu Daha Büyük Olabilir!

Apple'ın bu yıl çıkarması beklenen yeni modeli iPhone 7 için yeni sızıntılar ve iddialar ortaya çıktı. İşte iPhone 7 sızıntıları, iddiaları ve detayları!

Son gelen sızıntılara göre Apple‘ın önümüzdeki yıl çıkarması beklenen yeni amiral gemi modeli iPhone 7 çift sim kart destekleyen, 256 GB depolama ve 3.5 mm kulaklık girişine sahip bir şekilde çıkacak. Çinli üretici Rock Fix ise paylaştığı fotoğraflar ile iPhone 7‘nin 4.7 inç ekranı olduğunu iddia ediyor.

Yeni İddialar: iPhone 7 Kamerası Daha Büyük, 3.5mm Kulaklık Girişi Olacak!

Diğer bir sızıntıya göre de iPhone 7, daha az plastik anten bantları içerecek ve arka kamera daha büyük bir CMOS sensörüne sahip olacak. Bunun iPhone 7‘nin arka kamerasının ışık hassasiyetini artırmak için daha büyük piksel alanları açmak amacıyla yapılacağı da öne sürülüyor.

iphone-7-sizinti-gorsel

İlginç olan bir diğer sızıntı ise WSJ raporunda bu hafta başında söylenenlerin aksine, Rock Fix isimli üreticinin 3.5mm kulaklık girişini tekrar ortaya çıkarması oldu. Ancak bu giriş sadece 4.7 inç olması beklenen iPhone 7 modeli üzerinde görüntülendi. 5.5 inç ekran boyutuna sahip olacak iPhone 7 Plus modeli için henüz böyle bir sızıntı ortaya çıkmadı.

Rock Fix’e göre 4.7 inç ekran boyutuna sahip olacak iPhone 7 modeli iPhone 6’nın yenilenmiş bir modeli olacak ve majör değişiklikler içerecek. iPhone 7 Plus ise çift arka kamera ile gelecek. Her iki iPhone 7 modelinde de çift sim kart yuvası yer alacak.

Bakalım bu iddialar ne kadar gerçeği yansıtıyor? iPhone 7 ailesi çıktığında bu sorunun cevabını alabileceğiz.