04.11.2016 00:41

iPhone 7 Kurtarma Modu Nasıl Açılır?

iPhone 7 ile beraber değişen özelliklerden birisi de iPhone 7 kurtarma modu girişi. Dokunmaik Home tuşu ile beraber değişen home tuşuna nasıl girilir bakalım.

Apple’ın yeni telefonu iPhone 7 için artık tüm dünya genlinde satışlar başladı. Telefonun satışa çıkmasıyla beraber iPhone 7 üzerinde Apple’ın kullandığı teknolojilerde bir bir ortaya çıkmaya başladı. Özellikle kullanıcıların yaptıkları geri bildirimlerle beraber telefonun tüm özelliklerinin de kesin olarak ortaya çıktığını söylemek gerek. Bu noktada iPhone 7 serisinde değişen birçok sistem olduğunu da biliyoruz. Yeni seride değişen en büyük noktalardan birisi de Home tuşu tasarımı. iPhone 7 ile beraber Home tuşunu artık telefona dokunmatik yüzey olarak ekleyen Apple’ın bu kararı telefon bazı ayarlarını değiştirdi. Değişen ayarlardan birisi de kurtarma modu ayarı. Eski serilerde Home tuşu kullanılarak kurtarma modu açılırken iPhone 7 kurtarma modu açmak için biraz daha farklı işlemler yapmanız gerekiyor.

iPhone 7 Kurtarma Moduna Geçme

iPhone-7-Kurtarma

DFU modu olarak da bilinen moda geçmek için yapılacak işlemler oldukça basit.

  • iPhone 7 kurtarma modu girişi için öncelikle cihazı kapalı konuma getirmeniz gerekiyor. Cihazınızı kapalı konuma getirip ardından kablo ile bilgisayara bağlayıp iTunes programını açıyoruz.
  • Şimdi öncelikle güç tuşu ardından ise ses kısma tuşuna basılı tutmanız gerekiyor. iTunes üzerinden telefonunuzun görüntünün yer aldığı ekranı gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Bu işlemle beraber iPhone 7 kurtarma moduna geçmiş olacaktır. Yazılım güncellemelerini de bu ekran üzerinden yapabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber