02.09.2016 17:32

iPhone 7, OLED Ekranla mı Gelecek?

iPhone 7'nin tanıtımına sayılı günler kalan en çok merak edilen konulardan biri de OLED ekranla mı geleceği. iPhone 7'de hangi ekran teknolojisi kullanılacak?

iphone 7, oled, ips, ekran

iPhone 7‘nin tanıtımına sayılı günler kaldı. Bir haftadan daha kısa süre sonra, 7 Eylül tarihinde yeni iPhone ile tanışacağız. Yeni iPhone’un tanıtım tarihi yaklaştıkça en çok merak edilen sorulardan biri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘da hangi ekran teknolojisi kullanılacak. IPS mi yoksa OLED mi?

Apple, uzun süredir ürünlerinde IPS ekran kullanıyor. IPS ekranların OLED ekranlara göre birçok avantajı olduğu gibi OLED ekranlar da IPS ekranlara karşı birçok avantaja sahip. Peki her iki ekran teknolojisi birbirine karşı neler sunuyor? Apple, iPhone 7‘de hangi ekran teknolojisini kullanacak?

iPhone 7 IPS Ekran ile Gelecek

iphone 7, oled, ips, ekran

iPhone 7’de OLED ekran hayali kuranlar bu hayallerini bir sonraki iPhone’a saklamalı. Sızıntılar göz önüne alındığı zaman sıradaki iPhone’da yine IPS ekran kullanılacak.

OLED ekranlar IPS ekranlara göre gün ışığında daha iyi performans verdiği gibi aynı zamanda daha düşük güç tüketimine de sahipler. Fakat Apple, daha önceki iPhone modellerinde olduğu gibi önümüzdeki günlerde tanıtacağı iPhone 7‘de de IPS ekran teknolojisine yer verecek. OLED bekleyen kullanıcıların bir sonraki iPhone için gün sayması gerekecek.