08.11.2016 21:21

iPhone 7 Pil Ömrü Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

iPhone 7 pil ömrü telefonun çıkışından bu yana en çok eleştirilen konulardan biri oldu. Peki, iPhone 7 pil ömrü uzatmak için ne gibi önlemler alınabilir?

Bu sene en çok konuşulan akıllı telefonlardan biri olan iPhone 7, beğeni toplayan özelliklerinin yanında eleştirilen özellikleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle telefonun batarya sürelerinin bekleneni vermemesi yeni serinin en çok eleştirilen özellikleri arasında.

Batarya süreleri konusunda eski iPhone modellerine göre biraz daha düşük kaldığı iddia edilen iPhone 7 serisinde pil süresini uzatabilmek için kullanılan birçok yöntem var. iPhone 7 pil ömrü uzatmak için kullanılabilecek olan bu yöntemler neler? Bakalım.

iPhone 7 Pil Ömrü Uzatma Tavsiyeleri

iPhone-7-Pil-süresini-arttırma

İlk olarak telefonunuzdan pil analizi yapmayı tercih edebilirsiniz. Böylece pilinizin durumu ile ilgili bir sorun olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Bunun için doğrudan ayarlar bölümünden pil kısmına girip “dolumdan sonra kullanım analizleri” gibi verileri inceleyerek bilin kalitesine bakabilirsiniz.

  • Arka plan uygulamalarını kapama; Telefonunuzdan girdiğiniz uygulamalar uygulamadan çıktığınızda arka planda çalışmaya devam edebilir. Bu durumun önüne geçmek için ana ekran düğmesine çift tıklayarak çoklu görev ekranı içerisinde karşınıza gelen uygulamaların çalışmasını durdurabilirsiniz.
  • Pili tüketen uygulamaları kapama; Bunun dışında çok fazla pil tüketimi yapan uygulamaları da ayarlar pil bölümünden tespit edip uygulamaları durdurabilirsiniz.
  • Konum servisini kapama; hem uygulamalar hem de telefon ayarları gerektiği durumlarda konum özelliğini kullanabilir. Bu durum şarj tüketimini bir hayli arttırdığı için pil süresini uzatma konusunda konum özelliklerini kapamayı da tercih edebilirisiniz.
  • Mail ayarlarını düzenleme: Mail hesabınızı çok fazla kullanmıyorsanız mail hesabınızın sürekli otomatik yenilenmesini engelleyebilirsiniz. Bu durum iPhone 7 pil ömrü uzatmak için oldukça önemli. Bunun için “ayarlar-mail-hesaplar-yeni verileri al” kısmından mail alma ayarlarını “elle” şeklinde değiştirebilirsiniz.
  • Bildirim ayarlarını düzenleme; iPhone telefonlarda da diğer telefonlarda olduğu gibi en çok şarj tüketen alanlardan birisi de bildirimler. Telefona gelen tüm bildirimlerin ana ekranı her seferinde açması şarj tüketimini arttıracaktır. Ana ekran üzerinde bildirim gözükmesini istemiyorsanız bildirim ayarlarından bu durumu düzenleyebilir ve pil ömrü için artış sağlayabilirsiniz. Bunun dışında bildirimler açık olsa bile kullanmadığınız durumlarda telefonu ters tutmak sensörlerin ekranın açılmasını engellemesini sağlayacak. Bu durumda da her seferinde ekran ışığı yanmayacaktır.

Kategoriler: Rehber