07.09.2016 22:02

iPhone 7 Plus ve iPhone 6s Plus Karşılaştırması

iPhone 7 Plus'ın tanıtımı ile iPhone 6s Plus kıyaslaması merak edildi. Bu karşılaştırmada iPhone 7 Plus ve iPhone 6s Plus'ın arasındaki farklara değineceğiz.

iPhone 7 Plus‘ın tanıtılmasının ardından tüm gözler iPhone 6s Plus‘a çevrildi. iPhone 7 Plus‘ın iPhone 6s Plus‘dan farklarını merak eden kullanıcılar için iki cihazın birbiri ile karşılaştırmasını yaptık. İsterseniz iPhone 7 ve iPhone 6s kıyaslamasında kazanan kim olacak hep birlikte görelim.

iPhone 7 Plus‘ın tanıtılması ile birlikte en büyük sürprizlerden biri çift kamera ile gelmesi oldu. Bu kameralar iPhone 6s Plus‘ta kullanılan kameralara kıyasla çok daha büyük. Bu nedenle iPhone 7 Plus, iPhone 6s’e kıyasla çok daha iyi bir kamera performansı veriyor.

iPhone 7 Plus ve iPhone 6s Plus Kıyaslaması

iPhone 7 Plus temel olarak iPhone 6s Plus‘tan birçok farklı yenilik ile ayrılıyor. Örnek olarak basınca duyarlı home butonu iPhone 7 Plus ile gelen ve iPhone 6s Plus‘ta olmayan bir özellik. Bu özellik sayesinde iPhone 7 Plus kullanıcıların home butonuna farklı basınçlar uygulayarak farklı işlemler yapabilecekler.

Tasarım

<strong>iPhone 7 Plus</strong> tasarım

Apple, yeni phablet modeli iPhone 7 Plus‘ta serinin önceki telefonu iPhone 6s Plus‘a kıyasla benzer bir tasarıma yer veriyor. Bu nedenle cihazların birbirlerinden pek bir farkı olduğu söylenemez. Bu nedenle tasarım konusunda sözü fazla uzatmayacağız.

Kamera

iPhone 7 Plus ile iPhone 6s Plus‘ı birbirinden en çok ayıran özellik kamera. iPhone 7 Plus‘ın çift kamera ile geliyor oluşu bu farkın en büyük etkenlerinden biri.

iPhone 7 Plus, aynı küçük kardeşi gibi 4K video kaydı yapabiliyor.

Ek olarak her iki cihazın kamerası ile aynı ortamda çekilmiş fotoğraflar elimize ulaştığında iPhone 7 Plus ve iPhone 6s Plus kamera karşılaştırmasını güncelleyeceğiz.

Teknik Özellikler

Depolama olarak iPhone 6s Plus 16/64/128 seçenekleri sunuyor. iPhone 7 Plus‘ta ise bu seçenekler 32/128/256 GB olarak geliyor.

RAM bellek konusunda iPhone 7 Plus yine önde. 3 GB RAM ile gelen iPhone 7 Plus, 2 GB RAM ile gelen küçük kardeşi iPhone 6s Plus‘tan 1 GB daha fazla RAM’e sahip. Bu da aynı anda daha çok veri işleme anlamına geliyor.

iPhone 6s Plus, 2750 mAh bataryaya sahipken, iPhone 7 Plus‘ın bataryası henüz netlik kazanmadı.

iPhone 6s Plus, iOS 9 ile gelirken, iPhone 7 Plus en yeni iOS sürümü iOS 10 ile çıkış yapıyor. iPhone 6s Plus‘ın ilerleyen zamanlarda iOS 10 güncellemesini alması planlanıyor.

iPhone 7 Plus ve iPhone 6s Plus karşılaştırması bu şekilde. Sizce aradaki farklara bakarak bu incelemenin kazananı kim?