14.08.2016 17:45

iPhone 7’nin Batarya Kapasitesi Daha Yüksek Olabilir!

iPhone 7 tanıtımına az bir süre kala batarya ile ilgili sızıntılar da arttı. Son sızıntılara göre iPhone 7'nin batarya kapasitesi daha yüksek olabilir!

Eylül ayına girmemize sayılı günler kalmışken iPhone 7 ile ilgili sızıntılar çoğalmaya ve bununla birlikte iPhone 7’nin özellikleri de iyice netleşmeye başladı. Fakat Apple tarafından bu konuda herhangi bir açıklama gelmediği sürece bu sızıntılar kesin olarak değerlendirilemez.

Gün geçmiyor ki yeni bir iPhone 7 sızıntısı daha ortaya çıkmasın. Şu sıralar internette sıkça dolaşan bir görüntüde iPhone 7’nin montaj aşamaları anlatılıyor. Bu görsele daha dikkatli bakıldığı zaman ise cihazda 3.5 mm kulaklık girişinin olmadığı görülüyor. Apple’ın cihazın anakartında yer açmak için böyle bir değişikliğe gittiği düşünülüyor. Fakat en güçlü tahmin bu değil. Mashable yaptığı haberde Apple’ın iPhone 7‘de daha büyük bir batarya kullanmak istediği ve bunun için de 3.5mm kulaklık girişini cihazdan çıkarttığı yönünde tahminlerde bulunuyor.iphone-7-sizinti

Apple, iPhone 7 ile Batarya Kapasitesini Artırır Mı?

iPhone kullanıcılarının birçoğu telefonlarının bataryasının yeteri kadar dayanmadığı veya bir günü çıkaramadığı konusunda sürekli sitemde bulunuyor. Apple bu durumu tersine çevirmek istiyorsa iPhone 7 ile bu şansını denemek isteyecektir. Hep beraber bekleyip Apple’ın 7 Eylül tarihinde tanıtacağı yeni iPhone’u göreceğiz.