27.08.2016 12:34

iPhone 7S’te Home Tuşu Kaldırılacak mı?

Home tuşu hakkında yeni söylentiler çıkarken, iPhone 7S'te bunun kaldırılacağı konuşuluyor. Önümüzdeki sene çıkacak olan iPhone 7S'in tasarımı nasıl olacak?

Son günlerde iPhone 7’deki ilgi gizemli iPhone 7S‘e dönerken, önümüzdeki yıl görmeyi umduğumuz telefonda farklı özellikler karşımıza çıkabilir ve artık Apple marka telefonlarla özdeşleşmiş olan home tuşu ortadan kalkabilir.

Aslında bu daha önce de duyduğumuz bir söylenti fakat bu sefer Bloomberg de aynı iddialarda bulundu ve iPhone 7S‘ten home tuşunun kaldırılabileceğini söyledi. Her ne kadar sitede fazla ayrıntı verilmese de, tasarımda ciddi değişikliklerin olacağı, ultrasonik frekansla parmak izi tanımlaması gelebileceği ve Home tuşunun da kaldırabileceği belirtildi.

iPhone 7S Tasarımı Nasıl Olacak?

Ayrıca söylentilere göre iPhone 7S‘in parmak izi tarayıcısı da ekranın içine yerleştirilecek ve böylece ekran büyüyecek, çerçeveler de daralacak. Bu önemli bir değişim gibi gözüküyor çünkü iPhone 7’den ortalama beklentiler olsa da, iPhone 7S‘in telefonun onuncu yılı da olmasına özel olarak, ciddi farklılıklar yaratması bekleniyor.

Tabii aynı zamanda home tuşunun kaldırılması söylentileri uzun zamandır vardı, sadece iPhone 7S için değil aynı zamanda iPhone 7 için de konuşuluyordu. Yeni telefonun 7 Eylül’de çıkması beklenirken, muhtemelen bir yıl sonra da iPhone 7S satışa sunulacak.