iPhone 8 için Yeni Bir Patent Görüldü

iPhone 8 akıllı telefonları için ilgi uyandıran yeni bir patent görseli ortaya çıktı. iPhone 8 patentlerinde bahsedilen sürpriz ne? İşte detaylar.

iPhone 8 patent

Apple, bir yandan geliştirmelerini kullanıcılara sunarken bir yandan da yeni ürünleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Apple’ın yeni çalışmaları içerisinde en çok merak edilen ise iPhone 8 akıllı telefonları. Daha önce birçok kez gündeme gelmiş olan iPhone 8 akıllı telefonlarının, nasıl teknolojilere sahip olacağı konusunda da epey bir süredir konuşulan yenilikler var.

iPhone 8 akıllı telefonlarına ait olduğu iddia edilen görsellerin paylaşılmasıyla beraber ortaya çıkan tasarım detaylarında ise telefonların en çok konuşulan kısmı, Touch ID sisteminin nerede konumlandırılacağı olmuştu.

iPhone 8 Touch ID için Yeni Patent

Paylaşılan görsellerde parmak izi sisteminin önde mi yoksa arka da mı olacağı konusunda ise hala ortak bir düşünce oluşmuş değil. iPhone 8 için gelen görsellerin bir kısmında Touch ID, ön kısımda konumlandırılırken bir kısım görsellerde ise arka kapakta konumlandırıldığı da görülüyor. Tüm bunlara ek olarak iPhone 8 için yeni bir patent görsellinin daha paylaşıldığı ve Touch ID için yeni bir iddianın daha ortaya çıktığı belirtildi.

iPhone 8 patent

Bu kez iPhone 8 patent görselleri olduğu iddia edilen görsellere göre Touch ID sisteminin güç tuşu üzerinde konumlandırıldığı görülüyor. iPhone 8 güç tuşu üzerinde kullanılacak olan bir cam panel ile parmak izinin burada konumlandırılacağından söz edilmekte. Tabi ki henüz Apple doğrulaması gelmeden iPhone 8 için alındığı belirtilen bu patentin doğruluğunun kesin olduğunu söyleyemiyoruz fakat görsellerin mantıklı olduğu da bir gerçek.