14.06.2017 02:23

iPhone 8 için Yeni Bir Patent Görüldü

iPhone 8 akıllı telefonları için ilgi uyandıran yeni bir patent görseli ortaya çıktı. iPhone 8 patentlerinde bahsedilen sürpriz ne? İşte detaylar.

Apple, bir yandan geliştirmelerini kullanıcılara sunarken bir yandan da yeni ürünleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Apple’ın yeni çalışmaları içerisinde en çok merak edilen ise iPhone 8 akıllı telefonları. Daha önce birçok kez gündeme gelmiş olan iPhone 8 akıllı telefonlarının, nasıl teknolojilere sahip olacağı konusunda da epey bir süredir konuşulan yenilikler var.

iPhone 8 akıllı telefonlarına ait olduğu iddia edilen görsellerin paylaşılmasıyla beraber ortaya çıkan tasarım detaylarında ise telefonların en çok konuşulan kısmı, Touch ID sisteminin nerede konumlandırılacağı olmuştu.

iPhone 8 Touch ID için Yeni Patent

Paylaşılan görsellerde parmak izi sisteminin önde mi yoksa arka da mı olacağı konusunda ise hala ortak bir düşünce oluşmuş değil. iPhone 8 için gelen görsellerin bir kısmında Touch ID, ön kısımda konumlandırılırken bir kısım görsellerde ise arka kapakta konumlandırıldığı da görülüyor. Tüm bunlara ek olarak iPhone 8 için yeni bir patent görsellinin daha paylaşıldığı ve Touch ID için yeni bir iddianın daha ortaya çıktığı belirtildi.

iPhone 8 patent

Bu kez iPhone 8 patent görselleri olduğu iddia edilen görsellere göre Touch ID sisteminin güç tuşu üzerinde konumlandırıldığı görülüyor. iPhone 8 güç tuşu üzerinde kullanılacak olan bir cam panel ile parmak izinin burada konumlandırılacağından söz edilmekte. Tabi ki henüz Apple doğrulaması gelmeden iPhone 8 için alındığı belirtilen bu patentin doğruluğunun kesin olduğunu söyleyemiyoruz fakat görsellerin mantıklı olduğu da bir gerçek.