17.06.2017 21:41

iPhone 8 Yeni Bir Rekorla Beraber Geliyor

iPhone 8 ekran çözünürlük değerleri için Ming-Chi Kuo tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı. iPhone 8 ekran çözünürlüğü ne kadar olacak? İşte ilk detaylar.

iPhone 8, için geri sayım giderek hızlanıyor. Telefonların tasarımları hakkında sürekli yeni iddialar gelirken bir yandan da yeni model için yeni özellikler ortaya çıkmaya başladı. Son olarak bugün yeni seri için bir video paylaşımı yapıldığı görülmüştü.

Şimdi ise iPhone 8 akıllı telefonları için ekran sistemi hakkında sunulacak teknoloji hakkında bilgiler ortaya çıktı. Eğer iPhone 8 serisi için bu iddialar doğruysa bu kez akıllı telefonların iPhone için yeni bir rekora imza atacağı konuşuluyor.

iPhone 8 Çözünürlük Değeri

Sadece iPhone 8 akıllı telefonları için değil, son iddialarda iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleri içinde beklenen ekran teknolojileri paylaşımları yapıldı. İddialara göre iPhone 8 modelinde 1242 X 2800 piksel çözünürlük değeri sunulacak. Ekran teknolojisi ise OLED olacak. Yine paylaşılan bilgilere göre ekran boyutu ise beklendiği gibi 5.8 inç olacak.

Ming-Chi Kuo iPhone 8

Ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan yeni iPhone 8 özellikleriyle ilgili olarak şimdiye kadarki en net paylaşımların yapıldığı belirtiliyor. Bunun dışında yeni seri iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinde ise LCD ekran kullanımın devam edeceği de belirtiliyor.

Yeni serilerin çözünürlük değerlerinin de yine iPhone 8 ekran çözünürlük değerlerine de yakın olması bekleniyor. Bakalım iddialarda yer alan ekran çözünürlük değerleri ne kadar doğru olacak. Ming-Chi Kuo tarafından verilen bilgilerin daha öncede doğrulandığını görmüştük.