03.05.2016 21:20

iPhone Hücresel Veri Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone hücresel veri sorunu kimi zaman hücresel veri çok şarj yiyor ya da hücresel ağa bağlanmıyor gibi hallerle kendini kullanıcılara gösterebiliyor.

iphone-hucresel-veri-sorunu-nasil-cozulur

Daha önce Android kullanıp, daha sonradan iPhone‘a geçmiş kullanıcıların çoğu mobil veri ya da bir diğer adıyla hücresel veri sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Peki hücresel veri sorunu nedir, hücresel veri sorunu nasıl çözülür?

iPhone Hücresel Veri Sorunu

İlk olarak şunu bilmeliyiz ki iPhone hücresel veri sorununa sebep olan birçok etken var. Bu yazımızda size vereceğimiz bilgiler ile sorununuzun çözümüne ulaşacaksınız.

iPhone hücresel veri sorunu kendi içinde de çeşitli dallara ayrılıyor.  Genelde yaşanan bu sorunlar iPhone hücresel veri bağlanmıyor ya da iPhone hücresel veri çok şarj yiyor olarak ikiye ayrılıyor. Peki hücresel veri sorununa nasıl çözüm getirebilir?

iphone hucresel veri sorunu
iPhone Hücresel Veri Bağlanmıyor

Apple’ın destek makalelerinde hücresel ağa bağlanamıyor sorunu ile ilgili olarak gayet açıklayıcı bilgilere yer verilmiş. Bu bilgileri kısaca özetlememiz gerekir ise siz şunları söyleyebiliriz.

Ayarlar > Hücresel yolunu takip ederek “Hücresel Veri”nin açık olduğuna emin ve 4G yani LTE‘nin etkinleştirilmiş olduğuna emin olun. Ardından cihazınızı yeniden başlatın ve iPhone hücresel veri bağlanmıyor sorununuzun çözülüp çözülmediğini denetleyin.

iPhone Hücresel Veri Çok Şarj Yiyor

iPhone kullanıcının bir diğer muzdarip olduğu konu olan hücresel veri çok şarj yiyor sorunu iOS 9 ile bir kademe daha yukarı taşınmış gibi görünüyor. iOS 9’a geçiş yaptıktan sonra iPhone hücresel veri çok şarj yiyor gibi sorunlarla karşılaşan kullanıcıların uygulaması gereken adımlar basit.

Daha önce de olduğu gibi Ayarlar > Hücresel yolunu takip ederek hangi uygulamanın hücresel veriyi ne kadar kullandığını görebilirsiniz. Hangi uygulamaların hücresel veriyi kullanabileceğini seçebileceğiniz gibi, daha önceden hücresel veriyi kullanmış ve sonradan cihazınızdan silinmiş uygulamalar da bu listede yer alır. Bu sadece hücresel veri çok şarj yiyor gibi sorunlar ile karşılaşmanıza neden olan uygulamaları ayırt etmiş olursunuz.

Eğer hala iPhone hücresel veri bağlanmıyor ya da iPhone hücresel veri çok şarj yiyor gibi sorunlar ile karşı karşıyaysanız Apple Destek sayfasından iPhone hücresel veri sorunu ile ilgili olarak yardım alabileceğiniz gibi yetkili Apple mağazalarından da destek alabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber