02.07.2016 10:30

iPhone ile Güneş Yanıklarından Korunun!

İngiliz bir turist, güneşlenirken üzerinde iPhone marka telefonunu unuttuğu için vücudunda ilginç bir yanık izi oluşmasına neden oldu. İşte iPhone'un gücü!

Belli ki İngiliz turist iPhone telefonunda sörf yaparken güneşlenmeye bayılıyor. Fakat bu defa iPhone ile sörf yaparken güneşlenmek başına iş açmışa benziyor. 29 yaşında olan Daniel Da Silva adındaki iPhone kullanıcısı Kuzey Kıbrıs’a ailesi ile birlikte tatil yapmaya gelmişti.

Güzel bir tatil geçiren Da Silva yine her zamanki gibi iPhone telefonu ile birlikte sahile inmişti. Fakat bu defa güneşlenmeden önce güneş kremi sürmeyi unutan İngiliz turist uyandığında ilginç bir görüntü ile karşılaştı.

iphone-gunes-yanigi4

Sol göğsünün altındaki iPhone telefon izini gören Da Silva şaşkına döndü. Telefonunda sörf yaparken uyuyakaldığı tahmin edilen turistin vücudunda hem iPhone izi hemde iPhone sarj kablosunun izi kalmıştı. Kıbrıstan ayırılan İngiliz turistin dediğine göre Marmaris’teki sevgilisi, iPhone nedeniyle oluşan yanık izini gördüğünde gülme krizine girmiş. ( şaşırdık mı? 🙂 )

Peki Güneş Yanıklarından Nasıl Korunuruz?

Öncelikle belirtmek gerek ki güneş yanıklarından korunmanın en kolay ve en etkili yöntemi güneş kremi sürerek bu duruma karşı hazırlıklı olmaktır. Güneşin çok etkili olduğu saatlerde ( 11 – 2 arası ) güneşlenmemek de önemli bir tedbir yöntemidir. Bunların dışındaki yöntemler pek işe yaramayacaktır. Eğer güneş yanığı yaşayıp sırtınızda yoğurtla gezmek istemiyorsanız bu yaz mevsiminde dediklerimize kulak vermelisiniz.