05.06.2017 00:38

iPhone Kamera Ayarları Koruma Nasıl Yapılır? Ayar Koruma Modları Neler?

iPhone kamera ayarları koruma için neler yapmak gerekiyor? iPhone kamera ayarları koruma konusunda kullanıcıların yapacağı ayarlar ve tüm püf noktalar!

Akıllı telefonlar içerisinde en çok kullanılan serilerden biri olan iPhone akıllı telefonları Apple’ın kalitesiyle beraber birçok kullanıcı tarafından da eski seriler de dahil olmak üzere kullanılmaya devam ediyor. Tabi ki bu durumda iPhone serisi akıllı telefonların sunduğu özelliklerde oldukça etkili. Teknik detaylar ve tasarım özellikleri gibi kısımları bir kenara bırakacak olursak iPhone akıllı telefonlarında en çok öne çıkan kısım kamera özellikleri. Özellikle iPhone 7 modellerinden sonra bu alanda rekorlar kıran Apple’ın kamera teknolojisi en çok ilgi gören ve en beğenilen özellikler arasında.

iPhone kameraları konusunda da kullanıcıların birçok ayar ile oynayarak maksimum kaliteyi elde etmesi mümkün. Bu alanda asıl merak edilen konu ise iPhone kamera ayarları koruma işleminin nasıl yapılacağı. Her seferinde kamera ayarları yapmak yerine iPhone kamera ayarları koruma işlemini yapmak hem çok daha avantajlı hem de bir kere yakaladığınız kaliteyi her fotoğrafta elde etmenizi sağlıyor. Peki iPhone kamera ayarları koruma işlemi nasıl yapılır? iPhone kamera ayarları koruma için hangi menüleri kullanmak gerekli?

iPhone Kamera Ayarları Koruma Ayarları

  • İlk olarak iPhone uygulama menüsünden “ayarlar” kısmına giriyoruz.
  • Sonrasından ise “fotoğraflar ve kamera” kısmına giriş yapıyoruz.
  • Buradan “ayarları koru” sekmesine dokunuyoruz.
  • Bu ekranda iPhone kamera ayarları koruma ayarları karşınıza gelecek.
iPhone kamera ayarları koruma

Ayarlar şöyle;

Live Photo: Live Photo için yapılan tüm ayarların sıfırlanmadan kullanılmasını sağlar.

Kamera Modu: Son kullanılan çekim modu hangisi ise onu korur.

Filtreler: Yine son kullanılan filtreleri korur.

iPhone kamera ayarları koruma işlemi için bu seçeneklerden istediğinizi seçmeniz yeterli.