22.05.2016 23:00

iPhone Sarı Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone sarı ekran sorunu, çoğu iPhone kullanıcısının başına gelen bir sorundur. Sarı ekranı sorunu çözümü çok basittir. İşte iPhone sarı ekran sorunu çözümü!

iphone-sari-ekran-sorunu-nasil-cozulur

iPhone kullanıcılarının karşılabileceği bir sorun olan iPhone sarı ekran sorunu aslında Apple’ın iOS 9.3 ile birlikte iPhone kullanıcılarına sunduğu bir özellik. Night Shift adı verilen bu özellik nedeniyle iPhone ekranı sarı gözüküyor. Yani şu anda karşı karşıya olduğunuz şey bir sorun değil, özellik.

Apple, her yeni iOS güncellemesi ile iPhone kullanıcılarının daha iyi bir akıllı telefon deneyimi yaşaması için iOS işletim sistemine yeni özellikler katıyor. Bu özellikler kimi zaman iPhone kullanıcıları tarafından büyük sevinçle karşılansa da kimi zaman bu özellikler hiç beklenmedik zamanlarda ortaya çıkabiliyor ve bizi tedirgin edebiliyor. iPhone sarı ekran sorunu ile ünlenen Night Shift özelliği de bu özellikler arasında.

Sarı Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

iPhone sarı ekran sorununa sebep olan Night Shift özelliğini amacı sepya adı verilen renk filtresini ekranınızda uygulayarak ekrandaki mavi ışığı azaltıyor. Göz sağlığınız açısından mavi ışığın karanlık ortamlarda azaltılması ve uyku düzeninizin sağlanması açısında bu özellik büyük önem taşıyor.

Night Shift özelliği açmak veya kapatmak için yapmanız gerekenler çok basittir. iPhone cihazınızın Kontrol Merkezi bölümünde güneş ve ayı ifade eden bir ikon bulunur. Bu ikona dokunarak Night Shift özelliğini açık kapatabilirsiniz. Bu sayede sarı ekran sorunu çözümü sağlanmış olur.

Night Shift özelliği ile ilgili olarak detaylı ayarlara ulaşmak için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift yolunu takip edebilir ve bu özelliği çalışmasını istediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber