12.12.2016 23:19

iPhone’a Su Kaçtı Ne Yapabilirim? Bu Uygulama Suyu Titreşim ile Temizliyor!

Apple kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı kazalardan iPhone’a su kaçma problemi bazı uygulamalar ile düzeltiliyor. İşte iPhone’a su kaçma probleminin çözümü!

Apple kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı kazalardan biri olan iPhone’a su kaçma problemi, Apple Store’da yer alan bazı yardımcı uygulamalar ile düzeltilebiliyor. Apple Watch Series 2 modellerinde uygulanan sıvı temasından yola çıkan uygulama geliştiricileri, suyu tahliye etmek adına titreşim mekanizmasını devreye sokuyor, belirlenen radyo dalgalarını yönlendirerek, telefonun hareket etmesini sağlayarak, tahliye işlemini gerçekleştirmiş oluyor.

iphone-7-su-kacti-2

iPhone’a SU KAÇTI NE YAPABİLİRİM? ÇÖZÜM Sonic İSİMLİ MOBİL UYGULAMADA

Apple Store’da yayına giren Sonic isimli uygulama 0 Hz ve 25 kHz arasında, radyo, ses ve sinüs dalgalarını telefona göndererek, iPhone’ların içine kaçmış suların tahliye edilmesine yarıyor. Uygulama şu an için sadece normalde suda çalışabilir olan fakat telefonun içine kaçmış suyun tahliye edilmesi gereken iPhone 7’lerde çalışıyor. Diğer taraftan test sonuçlarına bakıldığında iPhone 7’ler için belirlenmiş en iyi sinüs dalgası ise 130 Hz frekansı olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın sağlıklı sonuçlar vermesi için ise en az 3 dakika boyunca aralıksız bir şekilde çalışıp, iPhone’nunuza ilgili dalgalarını iletmesi gerekiyor.

Sonic İSİMLİ MOBİL UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.