10.06.2016 00:13

iPhone’da iOS yerine Android Çalıştırmayı Başardı!

Tendigi şirketinin yöneticisi yeni bir skandala daha imza attı. iOS işletim sistemi olan iPhone telefonlarda Android’i çalıştırmayı başardı.

Apple global ölçekte akıllı telefon üreten firmalar arasında ciddi bir pazar pahına sahip, rakiplerinden farklı olarak telefonlarında kendi işletim sistemi olan iOS’u kullanan bir firma. Apple’ın iPhone serilerini belki de en farklı kılan bu işletim sisteminin Android’e dönüştürülebileceğine inanır mıydınız? Geliştirici firma olarak adını duyuran Tendigi’nin yöneticilerinden Nick Lee bunu başardı, gelin bu skandalın nasıl olduğuna bir göz atalım.

iPhone’da Android Nasıl Kullanılır?

Tendigi firmasının yönetici Nick Lee’nin ismini tüm dünya Apple Watch’ta Windows 95 işletim sistemini çalıştırması ile tanımıştı. Nick Lee Apple yöneticilerini kızdıracak bir skandala daha imza attı ve iOS ile özdeşleşmiş iPhone’larda Android sistemini kullanmayı başardı. Nick Lee, bunu nasıl yaptınız sorusuna ise ilginç bir cevap vererek, 45 saat boyunca uykusuz bir şekilde bunun algoritması üzerine yoğunlaştığını ve bir kılıf aracılığı ile kendi yazdığı kod sistemlerinin iPhone’a entegre edilmesiyle sayesinde yaptığını belirtiyor. Görüntülerde Android 4.1 Jelly Brean ile başlayan iPhone’da ise kasılmaların olduğu gözlerden kaçmıyor.

Apple’ın, iOS işletim sistemine sahip iPhone ailesinde Android kullanımına ne tepki vereceği ise merak konusu.