03.07.2016 11:30

İsrail Bakanı: Facebook, Kan Emici!

İsrail bakanı Facebook’u yaşanan terör olaylarında baş sorumlu olarak gördüklerini belirtti. İşte bakanın Facebook hakkında yaptığı sert ithamlar!

Cumartesi günü İsrail’de yapılan iç güvenlik toplantısında Güvenlik Bakanı, Facebook’u yaşanan terör olaylarında sorumlulardan biri olarak gördüklerini belirtti. Facebook’u ve kurucusu Mark Zuckerberg’i yaşanan terör olayları karşısında sabote edici rolü üstlendikleri gerekçesi ile İsrail polisinin çalışmasını engellediklerini belirten Bakan sert çıkışlarda bulundu.

Terörü körükleyen paylaşımların otomatik olarak kaldırılması ile ilgili bir mevzuat üzerinde çalıştıklarını da belirten Bakan bu sistemi Facebook,YouTube ve Twitter gibi sosyal platformlarda kullanacaklarını söyledi.

Zuckerberg’in İsrail halkından para kazanmak adına yapılan provokasyonların önüne geçmediğini söyleyen Güvenlik Bakanı halkını bu konuda uyardı.

İsrail’den Facebook için Şok İtham!

Kanal 2 adındaki bir televizyon kanalına konuşan Gilad Erdan, Facebook’un dünya genelinde büyük bir etki alanın bulunduğunu söylerken sözlerine İŞİD terör örgütünün büyümek için Facebook’u aktif bir şekilde kullandıklarını ekleyerek devam etti.

Ülkemizde de zaman zaman terör olayları yaşandığında Facebook,YouTube ve Twitter gibi sosyal platformlar geçici bir süreliğine erişime kapatılıyor. Paniğin artırılmasını engellemek amacıyla yapıldığı söylenen bu tür engellemeler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz ? Sizce bu gibi durumlarda Facebook ve diğer platformları engellemek doğru karar mı yoksa basın ve bilgi edinme özgürlüğüne koyulan bir engel mi ?