İşte Tüm Kartlara Uyumlu NFC Emülatörü!

Yeni NFC emülatörü geldi. Tüm kartlarla aynı ebattaki bu NFC emülatörü, Kick Starter'da destek bekliyor. Yeni NFC emülatörünün detayları ise haberimizde!

NFC desteği bulunan akıllı telefonlar ile tamamen uyumlu ve entegreli çalışan yeni NFC emülatörü, bir mobil uygulama ile kontrol altında tutulabiliyor. Özellikle tüm kartları desteklemesi ve içerisine tüm mikro çipli kartların da daha sonra entegre edilebileceği bildirilen kartın seri üretimine geçilebilmesi ve herkesin başının derdi olan kart kalabalığından kurtulması için gerekli fonu ne zaman toplayacağı ise merak konusu.

NFC emülatörü projesi hayata geçirilebilirse bütün kart problemleri ortadan kalkmış olacak. Ancak bu durumun bir eksi yönü bulunuyor. Bahsi geçen NFC emülatörünün kaybedilmesi veya arızalanması durumunda yapılabilecek işlemler ve destekler belirtilmiyor. Dolayısıyla kartın yazılımsal veya donanımsal olarak halen geliştirilmeye ihtiyacı var gibi görünüyor. Yine de bu NFC emülatörünün hayata geçirilmesi bir çok alanda ilerleme kat edilmesine de olanak sağlayacak.bb

ChameleonMini ismini alan NFC emülatörün anlatıldığı videolarda, emülatörün Sony marka bir akıllı telefon ile test kullanımları gerçekleştirilirken bir giriş panelinin olduğu da gözlemleniyor.

 

Kullanıcılarına büyük kolaylık ve hız kazandıracak ChameleonMini ismindeki NFC emülatörünün geliştirilmesi için KickStarter‘da destek verebilir, teknolojik alanda bu tarz geliştirmelerin yapılmasına olanak sağlayabilirsiniz!