21.06.2016 20:25

İTÜ’den 5G için İşbirliği Çağrısı!

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca’dan Türkiye’nin 5G Deneyimi için üniversiteler ve sanayiler noktasında iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden biri olan Osmanlı Padişahı III. Mustafa tarafından 1773 yılında Mühendishane-i Bâhrî-i Hümâyûn adıyla kurulan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)bünyesinde barındırdığı 13 fakülte, 39 bölüm, 6 enstitü ve binlerce öğrencisi ile Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor. Bu kapsamda konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ise Türkiye’nin en yeni teknoloji 5G’ye ilk geçen ülkelerden olması için üniversitelerin ve sanayi sektörlerinin bir arada çalışmaları gerekir dedi.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca: “5G İçin İşbirliği Yapalım!”

Türkiye’nin yeni teknolojileri ilk getiren ve hizmete sunan ülkelerden biri olması için, kamu üniversite ve sanayi sektöründe bulunan firmaların iç içe ve koordine bir şekilde çalışması gerektiğini belirten İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca, bu çalışmaların sağlıklı yürütülmesi ile beraber bunu 5G teknolojisi için oluşturabileceklerini belirtti. Yerli üretim ve yerli sanayi hakkında da açıklamalarda bulunan Rektör Karaca, sadece ülke sınırları dışında başarılı kalmak bize yetmez, küresel anlamda da başarılı olmalıyız, bunun içinde yerli üretim ve yerli sanayi büyük önem arz ediyor dedi.