08.08.2016 07:12

Japon Atıştırmalıklar Kodlamayı Öğretiyor!

Kodlamayı öğreten oyunlardan sonra bu defa da kodlamayı öğreten atıştırmalık çıktı! Çocuklara yönelik tasarlanan atıştırmalıklar kodlamayı öğretiyor!

Japonlar ürettikleri ilginç konseptli ürünler ile bizleri şaşırtmaya devam ediyorlar. Çocuk yaşta insanlara teknolojinin ve yazılımcılığın önemini aşılamak isteyen Japon üreticiler, çocuklara yönelik tasarladıkları atıştırmalık tatlı bisküviler ile kodlamayı öğretiyorlar. Atıştırmalık ile kodlamayı nasıl öğretiyorlar demeyin detaylar haberimizin devamında!

Kodlamayı Öğreten Atıştırmalık: Glicode!

Glicode marka atıştırmalıkların görüntüsü aslında size çok yabancı gelmemiş olması lazım. Ülkemizde de 2 3 markanın aynı şekilde çubuk çikolata kraker ürettiğini hepimiz biliyoruz. Fakat Japonlar atıştırmalığın olayını tamamen değiştirerek bu tatlı krakerlere yepyeni bir görev vermişler. Glicode çubuk krakerler ile, belli bir düzene göre dizilim sağlanarak farklı farklı komutlar elde ediliyor. Daha sonra bu dizilimi telefona kurulan uygulama ile kameradan gösterdiğinizde; yine aynı uygulamadaki karakterimiz, bizim komutlarımıza göre hareket ediyor. Yani Japon çocuklar, bu tatlı krakerler ile kodlama öğrenmeye ilk adımını atmış oluyorlar. Son derece yaratıcı bir fikir ile daha çocuk yaşta bireylere kodlamanın temel mantığını öğretmek isteyen Japonlar, görünen o ki aynı zamanda kodlamanın en tatlı yolunu da bulmuşlar!

Ülkemizde satışı olan çubuk çikolata krakerler ile bu uygulamayı denemek istiyorsanız aşağıdan telefonunuza yükleyebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.glico.cp.GLICODE