22.08.2016 03:22

Julius Yego YouTube Sayesinde Öğrendikleri İle Gümüş Madalyayı Kaptı!

YouTube’un nelere kadir olduğunu gösteren bir gelişme daha yaşandı. Cirit atma sporunu YouTube videoları sayesinde öğrenen Yego, Olimpiyat Madalyası kazandı!

“Bay YouTube Adamı” lakabı ile bilinen Julius Yego isimli Kenyalı sporcu dün itibari ile Javelin yani Cirit Atma kategorisinde 2016 Rio Olimpiyatlarında gümüş madalya kazandı. Peki Yego’nun lakabı neden Bay YouTube Adamı? Hiç merak ettiniz mi? Kenyalı sporcu, YouTube’u sadece finansal kaynakları ve tanıtım olarak kullanmıyor . Olimpik sporcu aynı zamanda cirit atma sporunu da YouTube’daki izlediği eğitim ve olimpiyat videolarından öğrenmiş!

YouTube’dan Öğrendiği Cirit Atma Sporu, Olimpik Şampiyonluk Getirdi!

Atalarımızın sporu olarak bilinen cirit atma sporunda 2016 Rio Olimpiyatlarında gümüş madalyayı kapan ismin adı belli oldu. Girişte bahsettiğimiz gibi YouTube’dan öğrendiği teknikler ile bu madalyayı kazanan Julius Yego için YouTube’dan da bir sürpriz geldi. Ünlü sporcunun başarısını, YouTube Spotlight kanalından kutlayan YouTube ekibi, platformlarının nelere kadir olduğunu tekrar göstermiş oldu. Aynı zamanda bu sayede YouTube’dan her türlü şeyin öğrenebileceği hatta bu öğrenilenler ile başarılar bile kazanılabileceği de kanıtlanmış oldu. Bakalım ilerleyen zamanlarda YouTube bizi daha nasıl şaşırtmayı başaracak!

İşte YouTube’un Julius Yego’nun Başarısını Kutladığı Video: