21.01.2016 23:02

Katlanabilir Ekranlı Telefonlar için Yeni İddia!

Katlanabilir ekranlı telefonları görmeyi hepimiz çok istiyoruz. Peki katlanabilir ekranlı telefonlar ne zaman çıkacak? İşte bu telefonlarla ilgili yeni iddia!

Katlanabilir ekran teknolojisi yıllardır gündemin en üst sıralarında kendine yer buluyor. Özellikle katlanabilir ekranlı telefonlarla ilgili yapılan konsept tasarımlar da bu teknolojiye olan ilgiyi daha da arttıyor. Peki yıllardır gündemin üst sıralarında karşımıza çıkan katlanabilir ekran teknolojisiyle donatılmış akıllı telefonlarla ne zaman tanışacağız? IHS isimli araştırma şirketi bu konuda yeni bir iddia ortaya attı!

İşte Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefonlar için O İddia!

IHS araştırma şirketinin Çin temsilcisi Kevin Wang, teknoloji devlerinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için iyi bir ilerleme katettiğini ancak bu teknolojiyle üretilecek akıllı telefonların önümüzdeki 1 yıl içinde satışa sunulamayabilir olduğunu iddia etti.

Wang, ikiye katlanabilir akıllı telefonlar için ihtiyaç duyulan eğrilik yarıçapının 3 mm olduğunu ve bu sayede katlanabilir ekranların yapılabileceğini de söyledi. Hali hazırda piyasadaki curve(eğik) ekranlı akıllı telefon modellerinin eğrilik yarıçapları ise 400mm-3000mm arasında değişiyor.

Aşağıdaki görselde ise ekranların eğrilik yarıçapının ne kadar düşük olursa o kadar bükülebilir olduğu grafik olarak gösterilmiş.

katlanabilir_ekran_egik_yaricap

Bakalım Samsung ve LG gibi ekran üretici dev firmalar IHS’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonların çıkış tarihi ile ilgili ortaya attığı bu iddiaları çürütebilecek mi? Hep birlikte katlanabilir ekranlı akıllı telefonları bekleyip göreceğiz.