15.05.2016 23:00

Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

Kayıp iPhone'u bulmak, Apple'ın kullanıcılarına sunduğu iPhone'umu bul özelliği sayesinde çok kolay! İşte kayıp iPhone'u bulmak için yapmanız gerekenler!

kayip-iphone-nasil-bulunur-kayip-iphone-u-bulmak 1

iPhone kullanıcılarının dert yakındığı bir konu olan kayıp iPhone’u bulmak konusu genellikle iPhone sahiplerinin cihazlarını kaybettikten sonra kendilerine sorduğu bir sorudur. Peki kayıp iPhone nasıl bulunur?

Kayıp iPhone’u Bulmak

Apple, iPhone kullanıcılarına sunduğu iPhone’umu bul servisi sayesinde cihazlarını kaybeden kullanıcılar çok kolay bir şekilde kayıp iPhone’u bulmak konusunda yardım alabiliyorlar.

Bu yazımızda ingilizce adı Find My iPhone olan iPhone’umu Bul özelliği nasıl kullanılır, kayıp iPhone nasıl bulunur konularına değineceğiz.

Unutmadan hatırlatmamız gerekiyor ki bundan sonraki anlatımımızda uygulayacağınız kayıp iPhone’u bulma adımlarında anlatacaklarımızı uygulamak ve sonuca ulaşmak için daha önce iPhone’umu bul özelliğini aktif etmiş olmanız gerekiyor. Eğer bu özellik aktif değilse kayıp iPhone’u bulmak konusunda yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok.

iPhone’umu Bul Özelliği Nasıl Açılır?

Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul yolunu takip ederek iPhone cihazınızın kaybolması durumunda cihazınızı bulabilmek için ihtiyacınız olan iPhone’umu bul özelliğini aktif edebilirsiniz.

iPhone’umu Bul Özelliğini Kullanarak Kayıp iPhone’u Bulmak

İlk olarak icloud.com/find adresini ziyaret edin ve iCloud hesabınız ile oturum açın. Ardından iPhone’umu Bul uygulamasına tıklayın. Karşınıza gelen haritada mevcut iCloud hesabınız ile oturum açmış olduğunuz ve iPhone’umu bul özelliğinin aktif olduğu tüm cihazlar görüntülenecektir. Üst menüden istediğiniz cihazınızı seçerek haritada nerede olduğunu görebilirsiniz.

Kayıp iPhone’u bulmak bu kadar kolay. Kayıp iPhone‘unuzu bulduğunuz zaman cihazınızda herhangi bir sesi çaldırabilir ya da cihazınızı kayıp moduna alabilirsiniz.

iPhone cihazınızı kayıp moduna aldıktan sonra konum servisleri kapatılmaya çalışılsa bile otomatik olarak aktif mode geçer ve bu sayede kayıp cihazınızı her daim haritada bulabilirsiniz. Ek olarak cihazınıza şifre koyma ve bütün verilerinizi silme gibi imkanlar da kayıp modu sayesinde yapabildikleriniz arasında yer alıyor.

Kayıp iPhone’u bulmak konusunda Apple Destek makalelerini okuyabilir ve Apple mağazalarından destek alabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber