30.06.2016 22:52

Kenan Sofuoğlu 400 km Hıza Ulaştı

Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu Osmangazi Köprüsünde bugün saat 05.00 surlarında hız denemesi yaptı. 400 km hıza ulaşan Kenan Sofuoğlu dünya rekorunu geliştirdi.

Uluslararası alanda pek çok başarıya imza atmış ve 396 kilometre hızı ile rekor kırmış Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu günlerdir Osmangazi Köprüsünde hız rekoru yapmak için çalışmalarına devam ediyordu. Köprüde yapılan test sürüşleri ile 350 kilometre hızı rahatlıkla geçen Kenan Sofuoğlu 400 kilometre hıza ulaşmak için antremanlarına devam ederken bugün merakla beklenen hız denemesi yapıldı.

400 km Hız İle Dünya Rekoru

Dünya rekoru olan 396 km hız Kenan Sofuoğluna ait ve bu rekoru geliştirmek için çalışmalarını yapan Milli Sporcumuz bugün beklenen denemeyi yaptı. Rüzgarı tam istediği açıya alan ve motosikletinde yaptığı değişikliklerde başarılı olan sporcumuz 400 km ile kendisinin kırmış olduğu dünya rekorunu geliştirmiş oldu. Hız denemesi bugün saat 05.00 surlarında yapıldı. Sabahın erken saatlerinin seçilmesi ise hava koşullarının uygun olmasından kaynaklandı. Kenan Sofuoğlu dün yaptığı röportaj ile rüzgarın arkasına ya da önüne gelmesi gerektiğini belirterek yanlardan vurmaması gerektiğini ifade etmişti. Sabah 5 surlarında istenilen hava koşulu sağlandı ve Kawasaki pilotu köprüye çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ın destekleri ile düzenlemiş olan organizasyonda dünya rekoru kırılarak basında geniş yankı yaptı