20.01.2021 18:41

Konut Sigortası Hesaplarken Neler Dahil Edilir?

Konut sigortaları konutunuzu yangın, deprem su basması, hırsızlık gibi beklenmedik olaylara karşı güvence altına alan özel bir sigortadır. DASK gibi zorunlu olan bir sigorta değildir. Ancak DASK sadece depremde oluşacak hasarları kapsayan bir sigorta türü iken konut sigortaları d

Konut sigortaları konutunuzu yangın, deprem su basması, hırsızlık gibi beklenmedik olaylara karşı güvence altına alan özel bir sigortadır. DASK gibi zorunlu olan bir sigorta değildir. Ancak DASK sadece depremde oluşacak hasarları kapsayan bir sigorta türü iken konut sigortaları daha kapsamlı olmaktadır. Poliçe teminatları için E-sigortam konut sigortası teklif al hizmetinden faydalanarak sigortalama şartlarını gözden geçirebilirsiniz. Sunulan şartlara bağlı olarak da sigorta bedeli hesaplama ve anlaşma sürecine geçebilirsiniz. Konut sigortası hesaplama sırasında birçok etken göz önüne alınır. Öncelikle binanın konut bedeli belirlenir ve ardından sigorta bedeli hesaplanır. Konut bedelinin yanı sıra binanın yaşı, oturum metrekaresi, çatı ve merdiven alanı gibi yapı özellikleri de hesaplanarak konut sigortası fiyatları çıkarılır. Bu hesaplamalar tarafsız bir ekspertiz firması aracılığıyla yaptırılır.

Konut Sigortalarının Teminatları Nelerdir?

Konut sigortasıyla dilerseniz evinizdeki eşyaları da koruyabilirsiniz. Poliçe içeriği ve teminatlar konut sahibinin tercihine bağlıdır. Konut sigortasını ev sahibi ya da kiracı yaptırabilir. Ev sahibi konutunu güvence altına alırken kiracı eşyalarını güvence altına alabilir.

Konut sigortası teminatları sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Ana teminatlar ve ek teminatlar bulunur. Ek teminatlar şirketten şirkete değişirken her şirketin sunduğu ana teminatlar sabittir. Örneğin, yangın tüm ev sigortası teminatlarında ana teminat olarak bulunur. Ek teminat olarak da deprem, fırtına, kar, su baskını, hırsızlık, kaza, cam kırılması, araç çarpması vb. durumlar eklenebilir.

Konut Sigortaları Nasıl Yaptırılır?

Sigorta başvurusu yapacağınız zaman sigorta acentesini araştırarak bütçenize uygun teklifleri değerlendirmelisiniz. Konut sigortası en uygun fiyat ve kapsamlı teminatlara online konut sigortası avantajları sunan E-sigortam konut sigortası teklifi al hizmetiyle ulaşabilirsiniz.

Sigorta Hizmetinden Nasıl Faydalanılır?

Konutunuzda hasar olduğunda hasar tutanağı önce sigorta şirketine gönderilir. Sigorta şirketi bu durumda bir eksper gönderir ve ekspertiz işlemleri yapılır. Hasarın tutarı taraflarca anlaşmalı olarak belirlenir ve 30 gün içerisinde sigorta şirketi tarafından temin edilir. Online konut sigortası işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve sigorta teklifi al başvuruları için E-sigortam’dan destek alabilirsiniz.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: