28.06.2016 13:27

Küçük Yarış Arabası Rekor Kırdı!

Küçük bir yarış arabası ilginç bir şekilde hızlanma rekoru kırdı. İşte küçük yarış arabasının hızı ve kırdığı dünya rekoru ile ilgili detaylar!

Çok hızlı giden araçları düşündüğümüzde genelde büyük ve çok gürültülü arabalar alımıza gerekiyor. Haberimize konu olan küçük bir yarış arabası ise sadece “hızlı hızlanma” için dünya rekorunu kırdı hem de şaşırtıcı bir şekilde bunu diğer arabalara kıyasla sessiz bir şekilde gerçekleştirdi.

Küçük Yarış Arabasının Yüksek Hızlanma Hızı!

Küçük yarış arabasının kırdığı bu rekoru aynı sessizlikle aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Akademik Motor sporları Kulübü Zürih (AMZ), CNET Roadshow’a göre özel bir yarışma için aşağıda yer alan videoda “Grimsel”  lakaplı yarışçı gösteriyi gerçekleştirdi. Küçük yarış arabası 1,513 saniye gibi çok kısa bir sürede 0-60 mil(yaklaşık 100 km) hıza ulaşmayı başardı. Küçük yarış arabası bu başarısıyla dünya hızlanma rekorunu da kırmayı başarıları arasına şimdiden kattı.

Açıkça mükemmel bir performans sağlayan ve rekor kırmayı başaran küçük yarış arabasının gücü ise 200 beygir olarak belirtildi. Küçük yarış arabası bu gücüyle adeta bir roket gibi hızlanabiliyor. Roadshow, küçük yarış arabasının çok güçlü olan bu çekiş sisteminin ise bir sır olduğunu söyledi.

Baktınız mı, neredeyse bir sinek kuşu gibi değil mi?