30.06.2020 22:23

Kurutma Makinesi Çamaşırları Islak Bırakıyor, Nasıl Çözülür?

Kurutma makineleri ile birlikte artık çamaşır kurutma süreci oldukça kısaltılıyor. Çamaşır makinesinden çıkan çamaşırlar kurutma makinesine yüklenerek, çok hızlı ve kolay bir şekilde kurutulabilmektedir. Kurutma makineleri sayesinde çamaşırların en az 1-2 gün askıda bekletme ve çamaşırları kurutmak için özel alan ayırma gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Bu şekilde çamaşırları kurutmak önemli bir problem olmaktan çıkıyor. Kurutma makinesi ile çamaşırları kurutma işlemi sırasında teknik sorunlar yaşanması durumunda ise profesyonel  Sultanbeyli Vestel Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulabilmektedir. Kurutma makinesinde çamaşırların ıslak çıkması problemi de bu tip arızalardan birisidir.

Kurutma Makinesi Neden Çamaşırları Islak Bırakır?

Kurutma makinesine yüklenen çamaşırların programın sonunda yine ıslak kalmasına neden olabilecek birden fazla etken mevcuttur. Bu etkenler arasında bazıları kullanıcı hataları kaynaklı olurken, bazıları ise teknik arıza kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Kurutma makinesinde uygun miktarda çamaşır yüklemesinden daha fazla çamaşır yüklemesi yapılması çamaşırların ıslak çıkmasının en temel nedenlerinden birisidir. Böyle bir durumda kurutma makinesine yüklenen çamaşırların ağırlık ve miktarının kullanma kılavuzunda belirtilen miktara uygun şekilde düzenlenmesi ile çözüm sağlanabilir. Çamaşır makinesinde çamaşırların çok ıslak kalmasına neden olabilecek şekilde düşük devir hızında sıkma işleminin yaptırılması da bu soruna neden olabilir. Bunun dışında kurutma makinesindeki delikli filtrede tıkanıklık meydana gelmiş olması da etkili olabilir. Böyle bir durumda kolayca filtre yerinden sökülerek, çözüm sağlanabilir.  Kurutma makinesinde teknik parça arızası da söz konusu olabilir. Böyle bir durumda profesyonel Sultanbeyli Ariston Servisi hizmetlerine başvurulmalıdır.

Kurutma makinesinde program aygıtının yazılımsal arıza yaşaması durumunda kurutma fonksiyonu tam olarak yerine getirilemeyebilir. Böyle bir durumda çözüm için mutlaka bilgisayarlı ortamda program aygıtının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu işlem uzman teknikerlerimiz tarafından Vestel Servisi merkezimizde gerçekleştirilmektedir. Kurutma makinesindeki program aygıtı arızaları 1 yıl garantili olarak en hızlı şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Bu şekilde en kısa süre içerisinde kurutma makinesinin tam performanslı ve sorunsuz bir şekilde çalışabilir duruma getirilmesi sağlanabilmektedir. Profesyonel kurutma makinesi servis hizmet ihtiyaçları için hızı ve kolay bir şekilde iletişim numaraları üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

 

Kategoriler: Diğer
Etiketler: