23.06.2017 14:37

League of Legends için Beklenen Müjde Geldi

MOBA türünün en başarılı yapımlarından olan League of Legends için oyuncuların merakla beklediği haber geldi. League of Legends sorunları çözülüyor!

Dijital oyun sektörünün e-spor alanında en çok oynanan serilerden biri olan League of Legends ülkemizde de binlerce oyuncuya sahip. Dünya genelinde en çok oynana ve e-spor turnuvalarına da konu olan League of Legends serisinin bu kadar çok oynanmasına karşın, son dönemde ülkemizde bazı eleştiriler almaya başladığını görmüştük. Eleştiriler ise oyuna değil doğrudan sisteme geliyordu. Öyle ki League of Legends oyununda kullanıcılar sürekli ping sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarını belirten mesajlar göndermeye başlamıştı. Bağlantı sorunları iddiası da gündem olmaya başlayınca, Riot Games beklenen kararı aldı.

League of Legends Sunucuları Türkiye’de

Riot Games, aldığı kararla beraber sunucu sisteminde değişikliğe gitti. Aslında League of Legends oyununun Türkiye sunucuları vardı fakat bu sunucular Avrupa bölgesinde yer alan sunucular olduğu için ping sorunu yaşanmaya devam ediyordu. Riot Games tarafından alınan kararla beraber bu sistem değiştirildi. Alınan kararla League of Legends sunucuları Türkiye’de hizmete girdi.

League of Legends

Türkiye sunucularının doğrudan Türkiye’de bulunmasıyla beraber yaşanan tüm bağlantı sorunlarının da giderileceği belirtiliyor. MOBA oyun türünün en başarılı yapımlarından biri olarak gösterilen League of Legends serisinin Türkiye kararı ise şimdiden oyuncular arasında da beğeniyle karşılandı. Şu an için kullanımda olan sunucular artık ping sorununu da tamamen çözmüş gibi gözüküyor. Testlerinde de başarı elde eden oyunun ne kadar başarılı olacağı ve sunucu değişikliğinin nasıl tepkiler alacağı da merak konusu.