Samsung ve Apple’ın ardı ardına gelen adımlarından sonra şimdi ise LG yeni bir haber verdi. Son olarak LG G6 amiral gemisi akıllı telefonlarını duyuran markanın şimdi ise uzun süredir konuşulan yeni modeli LG G6+ duyuruldu. Bir süredir konuşulan LG G6+ modelinin beklenenden erken duyurulduğunu da söylemek gerekiyor. Geleceğinin kesinleşmesinin hemen ardından bugün itibariyle duyurulan yeni seri akıllı telefonların özellikleri neler? LG G6+ nasıl detaylarla geliyor? Bakalım.

LG G6+ Tüm Özellikler

LG G6+ modeli için öncelikle aynı tasarımın korunduğunu belirtelim. LG G6 serisinde nasıl tasarım dikkat çekiyorsa aynı tasarım yine kullanıcılara sunulacak. LG G6+ ile gelecek olan işlemciler ise yine aynı Snapdragon 820 serisi işlemciler oldu. Açıkçası hayal kırıklığı yaratan aynı işlemci tercihinin, yanı sıra depolama alanında ise 128 GB seçeneğinin sunulduğu da belirtiliyor. Bunlara ek olarak LG G6+ modelinin 6 GB RAM bellekle beraber geldiğini de görüyoruz. Eski 4 GB RAM bellek seçeneğine göre 2 GB bellek artışı sağlandığını da görmekteyiz.Yeni renk seçenekleri olan siyah, mavi ve altın rengi serileriyle beraber satışa sunulacak olan modelin, kablosuz şarj gibi bir sisteme de destek vereceği açıklandı.

Beraberinde Güncellemeler Sunacak

Snapdragon 820 işlemcileri konusunda maksimum güç kullanımı için LG G6+ modelinin güncellemelerle beraber geleceği de açıklandı. Güncelleme sisteminde ise kablosuz şarj eklentisi iyileştirmeleri, yüz tanıma sistemleri ve LG G6+ sistem iyileştirmelerinin de yapıldığını da belirtelim. Telefonların çıkış tarihi içinse önümüzdeki ay gösteriliyor.