29.05.2017 16:31

LG G7 için Snapdragon 845 Açıklaması

LG G7 akıllı telefonları için ilk bilgiler gelmeye başladı. LG G7 için ilk bilgilere bakacak olursak bu kez teknoloji devi çok daha iddialı geliyor.

Amiral gemisi akıllı telefon modeli olan LG G6 serisini kısa süre önce piyasaya süren LG, yeni seri akıllı telefonunda kullandığı işlemci modelleriyle eleştiriler almıştı. Markanın son nesil bir akıllı telefon olarak sunduğu LG G6 akıllı telefonlarında bir önceki nesil olan Snapdragon 821 işlemcilerini kullanması eleştirilerin nedeni olurken Snapdragon 835 serisinde yaşanan stok sorununun duruma neden olduğu açıklanmıştı. Şimdi ise LG G7 hazırlıklarına başlayan marka için şok bir iddia ortaya atıldı.

LG G7 Hazırlıkları Erken Başladı

Doğrudan LG’nin yetkili isimlerinden gelen açıklamalara göre markanın bu kez elini çabuk tutacağı ve henüz tanıtımı bile yapılmayan Snapdragon 845 işlemcilerini kullanacağı belirtildi. LG G7 akıllı telefonlarının içerisinde yer alması beklenen Snapdragon 845 işlemcilerinin özelliklerinin neler olacağı konusunda ise bir açıklama gelmiş değil. Akıllı telefon devinin nasıl bir sistem kullanacağı ve Snapdragon 845 için nasıl bir hazırlık yapacağı ise merak konusu.

LG G7 serisi içerisinde yer alacak işlemi modelleri konusunda resmi açıklamanın ise Qualcomm’un yeni işlemcilerini tanıtmasından sonra geleceği düşünülüyor. LG G7 serisinde kullanılacak olan işlemci modelleri için amiral gemisi modelleri iddiaları ortaya çıkmışken LG G7 akıllı telefonlarının tasarımı ya da kullanacağı özellikler konusunda ise bir bilgi verilmedi. Fakat sadece bu iddialar bile LG G7 serisinin üst seviye bir model olacağını gösteriyor.