LG Telefonlar Beklentilerin Altında Mı?

LG telefonlarla ilgili bir oylamada LG telefonların rakipleriyle aynı seviyede olmadığı görüşü öne çıktı. Peki LG telefonlar hakkında niye böyle düşünülüyor?

3

Phonearena adlı sitenin kullanıcıları arasında yaptığı bir oylama LG telefonların Samsung ve Apple seviyesinde olmadığının düşünüldüğünü ortaya koydu. Haberde sitenin LG’nin amiral gemisi olarak tanınan G serisi ile ilgili daha önce harika yorumlar yaptığı ve LG G serisine 10 üzerinden 9 puan verdiği belirtiliyor.

LG Cihazlardaki Sorunların Kaynağı Nedir?

Ancak buna rağmen LG’nin Samsung ve Apple gibi olmadığı, şu ya da bu sebeple LG markalı cihazların satışının yeterli seviyede olduğu, ancak özellikle Android rakipleri ile karşılaştırıldığında tam olarak büyük bir başarı olarak nitelendirilemeyeceğinin de altı çiziliyor. Bunun sebepleri olarak ise bazı kişilerin LG’nin pazarlamasının zayıf olduğunu, diğerlerinin ise sorunun ürünlerin kendilerinde olduğunu ileri sürdüğü bildiriliyor. Ayrıca mağazalardaki satıcıların Samsung ve Apple telefonları önerme konusunda da aceleci davrandığı bildiriliyor.

Phonearena sitesine göre sorunun ne olduğunu söylemek zor olsa da, kullanıcıları arasında yaptıkları oylamada LG cihazların kesinlikle düşük oy aldığı belirtiliyor. Oylamaya katılanların %10’luk bir kısmı ise LG’nin tam da olması gerektiği yerde olduğunu düşünüyor. %5’lik bir kısım ise telefonun ara yüzünün, dizaynının, ekranının ve önemli pek çok parçasının LG’yi başarısız kıldığını belirtiyor.

Benzer içerikler Yazarın diğer gönderileri

  • mahir

    bildiğim kadarı ile lg marka çok iyidir. ama ben lg marka telefon daha henüz kullanmadığım için beklentinin üstü mü altımı tam olarak bir şey diyemem

  • Serhat

    Telefon pazarında Apple ve Samsung ile yarış etmek istiyorsanız beklentileri yerine getirmek gerekiyor ve LG bu beklentileri karşılayamıyor bence henüz. Karşılarında Apple ve Samsung gibi dev rakipler var çünkü. müşteriyi çekmeleri gerekiyor.

  • Selçuk

    Kesinlikle beklentilerinin altında. Bir televizyon kalitesi yok telefonlarda. Hemde piyasada apple ve samsung ile yarışıp Asus markası atak yaparken daha özen göstermeliler.