24.05.2017 18:20

LG V10 Kullanıcılarına Güncelleme Müjdesi

LG V10 akıllı telefonlarına yeni bir güncellemesi geldi. LG V10 akıllı telefonlarına gelen güncellemelerin detayları neler? Telefonlar nasıl değişiyor?

Daha çok amiral gemisi serisi olan “G” serisi akıllı telefonlarıyla gündemde olan teknoloji devi LG, bunun dışında bir başka amiral gemisi serisi olan LG V serisi akıllı telefonlarıyla da epey bir beğeni toplamaya başladı. Markanın yenilenmiş akıllı telefonları için sunulan serilerin ilk modeli LG V10 ise bir nevi LG’nin değişime başladığı model olarak hala gündemde.

Her ne kadar bir sonraki serisi olan V20 akıllı telefonları, amiral gemilerini bile geçse de hala LG V10 serisine de destek vermeye devam eden markanın son olarak bu seri için güncelleme haberleri ortaya çıktı.

LG V10 Yeni Sistem Güncellemesi Geliyor

Ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesi olan LG V10, akıllı telefonları için yapılan habere göre telefonların Android Nougat versiyonu güncellemesi yayınlandı. Markanın daha önce yaptığı açıklamalarda resmi olarak sunacağı belirtilen Android Nougat güncellemesinin kullanıma girmesiyle beraber de LG V10 serisinin yazılım yönünden de yenileneceği ortaya çıkmış oldu. Yeni güncellemenin detaylarına bakacak olursak, güncellemeyle beraber tüm Android Nougat özelliklerinin LG V10 serisine gelmesinin yanında, LG UX 5.0+’ın da sunulacağı açıklanmış durumda.

LG V10

LG V10 serisinin çok daha başarılı bir hale gelmesini sağlayacak olan yeni güncellemenin dağıtımının ise bir süre daha devam edeceği belirtildi. Şu an için OTA üzerinden verilmeyen güncellemenin resmi web sitesinde yayınlandığını da ekleyelim. İsteyen kullanıcılar LG V10 yeni güncellemesini site üzerinden indirip LG Bridge sistemiyle yükleyebilir. Fakat güncellemenin OTA sürümünü beklemek de yarar var. Öyle ki şu anki sürüm sadece taşıyıcı türevlerinde işlevsel.