02.01.2016 15:05

Live Photos Android’e Geldi!

Apple'ın sevilen Live Photos özelliği Android'e geldi. Peki Live Photos Android'de nasıl kullanılır? İşte Android kullanıcılarına özel Live Photos'un detayları!

Apple’ın geçtiğimiz aylarda iOS 9 ile birlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri ile kullanıcıların beğenisine sunduğu Live Photos(canlı fotoğraflar) özelliği, Android‘in sevilen popüler fotoğraf uygulaması Camera MX ile birlikte Android cihazlarda da artık kullanılabiliyor. Yeni iPhone modelleri ile popülerleşen canlı fotoğraflar özelliği için Camera MX uygulamasında isim olarak Live Photos yerine Live Shot(canlı çekim) şeklinde bir isim tercih edilmiş.

Live Photos Nedir?

Live Photos özelliği ile kullanıcılar, fotoğraf çekmeden önceki birkaç saniyelik anı da fotoğraf karelerine dahil edebiliyorlar. Bu sayede çekimden önceki anlar da kısa da olsa daha sonra görüntülenebiliyor

Live Shot Nasıl Kullanılır?

Camera MX uygulamasında Live Photos özelliğine karşılık gelen Live Shot özelliğini kullanabilmek oldukça basit. Telefonunuzu yatay olarak konumlandırıp, ekranın sol tarafında yer alan Live Shot butonuna basarak Live Shot destekli fotoğraf çekimi yapabiliyorsunuz. Live Shot özelliği ile çekim yaptığınız kareyi canlı fotoğraf olarak görüntülemek için ise çektiğiniz fotoğrafların üzerine basılı tutmanız gerekiyor.

Camera MX uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bakalım Android kullanıcıları yeni iPhone modellerinde görmeye alıştıkları Live Photos ya da Android‘deki ismiyle Live Shot özelliğini beğenecekler mi?