02.12.2016 18:18

MacBook İçin Alternatif Monitör: LG ULTRAFINE

Apple, Thunderbolt monitör üretmeyeceğini duyurduğundan beri severlerini büyük bir hüzün sarmıştı. Ancak bu üzüntü uzun sürmedi. İşte karşınızda LG Ultrafine!

Apple, 2011’den beri ürettiği Thunderbolt isimli monitörünü artık üretmekten vazgeçtiğini bu yıl içerisinde duyurmuştu. Apple Thunderbolt+Macbook’u beraber kullananlar ve kullanmayı planlayanları büyük bir üzüntüye uğratan bu haber oldukça olumsuz karşılanmıştı. İşte tüm bu gelişmelerin ardından Apple’ın Thunderbolt monitörü ile benzer özelliklerde olan bir görüntüleme cihazının duyurulması Apple fanları tarafından sevinçle karşılandı. Karşınızda LG Ultrafine 4K!

Thunderbolt Monitöre Alternatif: LG Ultrafine 4K

thunderbolt-lg-ultrafine
Tasarım olarak Thunderbolt monitörlere oldukça benzeyen LG Ultrafine özellikleri ile de Apple’ın efsanevi monitörüne benzer öellikler barındırıyor. Teknik birçok özelliğinin yanı sıra yeni LG Ultrafine 4K, Apple Macbook’lar ile Retina’ya yakın kalitede görsel şölen vereceği düşünülüyor. Adında da anlaşıldığı gibi 4K çözünürlükte görüntü alınabilecek olan monitörün fiyatının da 524 dolar olacağı gelen bilgiler arasında. Eski model Thunderbolt sahiplerinin bu cihaza kayacağı düşünülerek LG Ultrafine 4K isimli monitörü üretip piyasaya sürerek iyi bir başarı yakalayacağı daha şimdiden tahmin ediliyor. Bakalım LG, Ultrafine 4K beklenen satış rakamlarını yakalayabilecek mi?