12.12.2016 22:49

MacBook Pro’nun Touch Bar’ında Piyano Keyfi!

Apple’ın en yeni bilgisayarı olan MacBook Pro’daki Touch Bar’ın özellikleri saymak ile bitmiyor. MacBook Pro ve Touch Bar ile piyano keyfi sürmek mümkün!

Apple’ın bugün bulunduğu konuma gelmesinde en önemli etkenlerden biri olan kişisel bilgisayarların en yenisi olarak piyasa sürülen MacBook Pro ve MacBook Pro’daki Touch Bar’ın özellikleri saymak ile bitmiyor. Son zamanlarda en popüler oyunlardan biri olan Doom’un sadece Touch Bar üzerinden oynanabileceğini açıklayan Apple, bu defa da Touch Bar ile küçük bir piyano keyfinin sürülebileceğini ifade etti.

macbook-pro-touch-bar

TOUCH BAR PİYANO OLMASININ YANINDA 128 ADET ÇALINABİLİR ENSTRÜMANI DA İÇERİSİNDE BARINDIRIYOR

MacBook Pro’nun Touch Bar’ı küçük bir piyano olabilmesinin yanı sıra sistemine entegre edilen 128 adet çalınabilir enstrümanı da içerisinde barındırıyor. Buna göre MacBook Pro kullanıcıları, ilgisi olsun olmasın herkesin mutlaka bir kere deneyimlemesi gereken tamamen polifonik müzikler ortaya çıkartabiliyor. Konuyla ilgili olarak konuşan, sisteme entegre edilmesinden ve yazılımından sorumlu olan Graham Parks ise MacBook’un Touch Bar’a sahip olmayan alt modellerinde ise böyle bir işlevsellik olmadığının altını çiziyor. Diğer taraftan MacBook Pro kullanıcıları tarafından eğlenceli olarak karşılanan bu mini müzik yazılımı için Youtube’a kanal sahipleri tarafından videolar eklenmeye devam ediliyor.