03.10.2017 14:05

Makyaj Sanatçısının Instagram’daki Siyahi Kadın Paylaşımı Olay Oldu

Profesyonel makyaj sanatçısı Perçem Akın'ın bir kısa film için yaptığı siyahi kadın makyajı sosyal medyada olay haline geldi.

Türkiye Sfx makyaj sanatçısı olan Perçem Akın Instagram hesabı üzerinden yaptığı makyaj sanatlarını paylaşıyor. Nyx Cosmetic markasının 2017 yılında yaptığı yarışmasında birinci olan Perçem Akın türbanlı siyahi bir kadın çalışmasını 1 ay önce Instagram hesabından blackface adı altında paylaşımda bulunmuştu. Bu paylaşımından sonra gerek Uluslararası gerekse Türkiye’de ırkçılık propagandası ile suçlanıyor.Profesyonel makyaj sanatçısı bu olayların ardından Instagram hesabından paylaştığı hem İngilizce hemde Türkçe açıklamaları ile olaya açıklık getiriyor.

Irkçılık Söylemlerine Instagram Üzerinden Cevap Verdi!

Profesyonel makyaj sanatçısı Perçem Akın yabancı sitelerde de haber olmasının ardından Instagram hesabından yazılı açıklamalarda bulundu.Yaptığı Instagram paylaşımında siyahi kadın çalışmasını bir kısa film için yaptığını ve ırkçılığın aksine pozitif ayrımcılığı savunduğunu dile getiriyor. Yaptığı makyaj çalışmasını 1 ay önce yayınlamış olmasına rağmen ırkçılık söylemlerinin bu günlerde yapılmasının karalama kampanyası olduğunu ve ülkemize karşı yapılmış olduğunu dile getiren makyaj sanatçısı Perçem Akın yanlış anlaşıldığını ve destekleyen takipçilerine de teşekkür ettiğini bildirdi.

Kategoriler: Magazin