22.06.2016 17:28

Mark Zuckerberg’ten Bantlı Önlem!

Küresel anlamda milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşmış Facebook’un kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Mark Zuckerberg’ten bilgisayarına bantlı önlem.

Küresel anlamda milyonlarca aktif kullanıcı kitlesine ulamış, dünyanın en yaygın paylaşım platformlarından Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Elliot Zuckerberg, üniversiteden iki bölüm arkadaşı ile kurduğu bu platform sayesinde en zengin iş adamları listesine adını yazdırdı. Son günlerde sıkça adı eleştiri konularına katılıyor olsa da bilgisayar programcısı Zuckerberg, başarısının üstüne başarı katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde birde fotoğraf paylaşan Zuckerberg’in aldığı ilginç güvenlik önlemi ise dikkatlerden kaçmadı.

Mark Elliot Zuckerberg’ten Bilgisayarına Bantlı Önlem!

Mark Elliot Zuckerberg’in bilgisayarının kamera ve mikrofon kısımlarını bantla kapatmış olması, teknoloji uzmanları tarafından farklı şekillerde yorumlanırken, bazı uzmanlar Zuckerberg’in özel yaşamının internete sızmasından korktuğunu ifade ediyorlar. Diğer taraftan Facebook’un tam 1 milyar dolar yatırım yaptığı fotoğraf uygulaması Instagram’ın 500 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaşmış olması da şirket içinde sevinçle karşılanırken, bu sayının 2016’nın son çeyreğine kadar daha da artması hedefleniyor. Son olarak Twitter’ı geride bırakan İnstagram şu anda Snapchat ile aynı düzeyde gidiyor.