01.02.2016 22:00

Mars’ı 360 Derece İzleyin!

Mars'ın 360 derece video görüntüsü Facebook üzerinden paylaşıldı. Peki Mars'ın 360 derece görüntüsü nasıl yapıldı? İşte 360 derece Mars görüntüsü ve detayları!

NASA’nın Mars‘a gönderdiği Curiosity Mars Rover isimli aracından geçtiğimiz hafta 57 farklı görüntüden meydana gelen bir selfie görüntüsü gelmişti. Facebook‘un geçtiğimiz haftalarda sunmaya başladığı ve kullanıcıların da bir hayli memnun kaldığı 360 derece video hizmeti sayesinde de bu selfie fotoğrafının 360 derecelik görüntüsü Facebook üzerinden paylaşıldı.

İşte Mars’ın 360 Derece Videosunun Detayları!

Mars‘a ait 360 derecelik video görüntüsü, Facebook 360 derece video ekibinin Curiosity aracından gelen selfie görüntüsü üzerinde yaptığı çalışmalar sonucu elde edildi. 360 derecelik Mars görüntüsünü daha sonra NASA’nın ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in de Facebook hesapları üzerinden paylaşıldı. Mark Zuckerberg paylaşımına “Bu video 360 derece ve sanal gerçeklik ile yapabileceklerimizin sadece başlangıcıdır. Oldukça muhteşem.” şeklinde bir yazı yazmayı da ihmal etmedi.

Mars gezegeninin 360 derece videosunda gezinti yapmak ise oldukça basit. Mouse’unuz ile video üzerinde bir alana basılı tutup Mouse’u hareket ettirerek kolayca gezinti yapabiliyorsunuz. Akıllı cihazlarınızda ise parmağınızı hareket ettirerek Mars görüntüsü üzerinde 360 derecelik gezintiyi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kategoriler: Genel Videolar