11.09.2016 09:00

Mavi Işık Teknolojisi Nedir?

Türkiye'de Arçelik markasının öncülüğünü yaptığı Mavi Işık teknolojisi hakkında hazırladığımız bu yazıda mavi ışık teknolojisi nedir konusuna değineceğiz.

mavi ışık teknolojisi nedir, ne işe yarar

Mavi Işık teknolojisi günümüzün en büyük yeniliklerinden biri olarak tanımlanabilir. Fakat birçok kişi mavi ışık nedir bilmiyor. Türkiye’de bu teknolojiye öncülük eden Arçelik markası bolca mavi ışık teknolojisinin reklamını yaptı. Fakat reklamla yeterince mavi ışık teknolojisinin ne olduğunu açıklamıyordu. Bizse bu yazıda mavi ışık teknolojisinin çalışma prensibinden bahsedeceğiz.

Mavi Işık Teknolojisi Nasıl Çalışır?

mavi ışıkMavi Işık teknolojisi temelinde meyve ve sebzelerin fotosentez işlemini sürdürmesini amaçlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde fotosentez işlemine devam eden meyve ve sebzelerin içinde bulunan C vitamini artış gösteriyor.

C Vitamini Ne İşe Yarar?

C vitamini suda çözünebilen bir vitamin olduğu için vücudun ihtiyacından fazlası depolanmaz ve ter veya idrar yoluyla dışarı atılır. Bu sebepten ötürü vücudun C vitaminini her gün alması gerekir.

C vitamininin bağışıklık sisteminin gelişmesi ve kan damarlarının yenilenmesi gibi vücuda birçok etkisi vardır. Mavi Işık teknolojisi sayesinde vücudun ihtiyacı olan C vitaminin alınması için bu teknoloji ile sebze ve meyvelerin fotosentez işlemine devam etmesi sağlanır.

Kategoriler: Rehber