31.10.2016 21:06

Meizu M5 Sonunda Geliyor

Uygun fiyat seçenekleri ile akıllı telefon pazarında en çok tercih edilen markalardan biri olan Meizu, yeni seri akıllı telefonları Meizu M5'i duyurdu.

Akıllı telefon pazarında son dönemde daha çok Çinli firmaların etkinliği olduğunu söylemek mümkün. Samsung, Apple, Asus gibi sektörün önde gelen firmalarına rakip olarak gösterilen ve çok daha uygun fiyatlara kullanıcılara telefon sunmaya başlayan Çinli firmalar arasında en çok tercih edilenlerinden birisi de Meizu firması. Daha çok fiyat performans ürünleri ile ön plana çıkan marka geçtiğimiz günlerde yine sektörde epey tercih edileceği düşünülen yeni bir telefon üzerinde de çalıştığını duyurmuştu.

Beklenen Seri Meizu M5 Tanıtıldı

Yapılan duyurunun hemen ardından yeni serinin ne gibi özelliklere sahip olacağı ve ne gibi ayrıcalıkları bulunacağı da merakla beklenmeye başlamıştı. Uzun süredir merakla beklenen Meizu M5 serinin ilk özellikleri ise sonunda ortaya çıktı. Verilen bilgilere göre telefon 5.2 inç ekran boyutu ile beraber gelecek. 5.2 inç boyuta sahip olan ekran ise 2,5 D eğimli cam ile beraber kullanıcılara sunulacak. 1,5 GHz 8 çekirdekli MediaTek işlemcilerden güç alacak olan telefonun tüm bunlara ek olarak 2 ve 3 GB Ram bellek miktarına sahip olan iki farklı model olarak piyasaya sürüleceğini de belirtelim.

Orta Sınıf Akıllı Telefonlara Yeni Üye

Açıklanan tüm bu özelliklere ek olarak 16 ve 32 GB depolama seçenekleri de bulunacak olan Meizu M5 serisi akıllı telefonların orta segment akıllı telefon sınıfına hitap edeceğini de belirtelim. Özellikleri ve sınıfı dışında serinin en çok merak edilen noktalarından biri olan fiyat konusuna gelecek olursak, her seferinde olduğu gibi markanın bir kez daha fiyat performans ürünü piyasaya sürdüğünü de söylemek gerek. Zira Meizu M5 için açıklanan fiyat 105 dolar. Bu rakam ve özelliklerle telefonun ne kadar tercih edileceği ise merak konusu.